Orech promocje

16-LATEK JEŹDZIŁ CROSSEM PO LESIE. SPRAWA TRAFI DO SĄDU

Quady i motocykle, to chętnie wybierane środki transportu, należy jednak pamiętać, że jazda nimi, nie wszędzie jest dozwolona. Z pewnością nie była nią droga leśna w miejscowości Lubzina, którą jeździł 16-letni kierowca crossa. Nastolatek został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży leśnej. Jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wiosenna aura zachęca do wyjścia z domu. Popularnym miejscem wybieranym do spacerów są tereny leśne. O ile piesze wędrówki nie stanowią problemu, to już przemieszczanie się w tym terenie na quadach, motocyklach, czy pojazdach terenowych, powoduje nie tylko dewastacje środowiska naturalnego, płoszenie dzikich zwierząt ale też jest zabroniona.

Jazda w lesie jest dozwolona tylko drogami publicznymi lub takimi, które są oznaczone jako dostępne dla ruchu pojazdów silnikowych. W innych przypadkach wjazd do lasu jest zabroniony.

Wczoraj, funkcjonariusze straży leśnej zatrzymali 16-letniego kierującego crossem. Nastolatek  jeździł jedną z dróg leśnych w miejscowości Lubzina. Policjanci, którzy zostali powiadomieni o tym zdarzeniu ustalili, że nieletni, który kierował pojazdem oprócz tego, że nie stosował się do przepisów regulujących wjazd do lasu, dodatkowo nie posiadł uprawnień do kierowania pojazdami. Chłopiec został przekazany pod opiekę ojca. Wkrótce jego sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Policjanci przypominają! Jeżeli jesteś świadkiem nielegalnej jazdy po terenach leśnych i rekreacyjnych, możesz poinformować o tym policjantów, dzwoniąc pod numer alarmowy 112, a także skorzystać z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zdjęcie poglądowe

Źródło: KPP Ropczyce