Orzech promocje

Budowa nowego Dworca PKS w Ropczycach rozpocznie się jeszcze w tym roku

W tym roku rozpocznie się budowa nowego dworca autobusowego w Ropczycach. Do przetargu na jego wykonanie zgłosiło się ośmiu oferentów. Nowy obiekt będzie mniejszy, bardziej nowoczesny i energooszczędny (wyposażony w instalację fotowoltaiczną), dostosowany do aktualnych potrzeb mieszkańców – informuje samorząd Ropczyc.

Dworzec będzie jednokondygnacyjny i całoroczny. Budynek będzie składał się z poczekalni, kas biletowych, pomieszczeń biurowych, części socjalnej i ogólnodostępnych toalet. Obok budynku powstanie czterostanowiskowa wiata wraz z kompletnym węzłem komunikacyjnym, parkingiem dla autokarów. Na wiacie będzie instalacja fotowoltaiczna o mocy 22kWp.

Gmina Ropczyce szacuje, że koszty utrzymania nowego dworca powinny być ok. 60% mniejsze, niż obecnego budynku (teraz jest to kwota ok. 250 tys. zł rocznie).

W ramach inwestycji wzdłuż ulicy Zielonej zostanie wykonany także plac parkingowy dla samochodów osobowych (6 miejsc postojowych w tym 1 dla osób niepełnosprawnych) oraz zatoka postojowa. W ciągu ul. Zielonej zostanie także wykonany chodnik dla pieszych jako dojście do budynku dworca.

Nowy obiekt powinien zostać oddany do użytku w połowie 2022 roku; wtedy też zostanie wyburzony obecny budynek dworca. 

fot. Gmina Ropczyce

3 komentarze na temat “Budowa nowego Dworca PKS w Ropczycach rozpocznie się jeszcze w tym roku

 • 5 maja 2021 o 16:15
  Permalink

  Tutaj trzeba wszystko przemyśleć- skoro na dachu ma być fotowoltaika, a drzewa mają ją zasłaniać, to może jednak lepiej je wyciąć, ale posadzić coś mniejszego. Najważniejsze, że stary dworzec idzie do rozbiórki. Cały ten teren powinni zrewitalizować i przywrócić miastu.
  A ten napis to nie powinien być DWORZEC AUTOBUSOWY ROPCZYCE?

  Odpowiedz
 • 2 maja 2021 o 22:26
  Permalink

  Proszę mi powiedzieć z której strony tego dworca rosną te drzewa. Przedstawiony projekt jest tak doskonały jak dzieci z przedszkola.

  Odpowiedz
  • 3 maja 2021 o 11:31
   Permalink

   Wzdłuż ulicy Zielonej i to właśnie po długości tego ma być wybudowany nowy dworzec. Choć tak, wątpię, że oszczędza te drzewa wszak w Polsce nie potrafi się budować nie robiąc totalnej wycinki

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *