Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Porażki piłkarskich czwartoligowców

Dwaj powiatowi piłkarscy czwartoligowcy sezonu 2020/21, zespoły Błękitnych Ropczyce i Lechii Sędziszów Młp. przegrały mecze zaległej, 22 kolejki, rozgrywane w środowe popołudnie 5 maja. Ropczycanie nie zdobyli punktów w gościach, z Orłem w Przeworsku. Sędziszowianie w gospodarskiej roli ulegli Legionowi Pilzno.

Lechia w boju z teamem z sąsiedniego, dębickiego powiatu przegrała wiosną trzeci mecz w wojewódzkiej lidze i po 26 kolejkach plasuje się w jej tabeli na przedostatniej pozycji, mając 19 punktów.

Po dobrej pierwszej połowie w wykonaniu sędziszowskiej drużyny, w drugiej części gry lepiej spisywali się Pilźnianie. Przewagę tą udokumentowali” dwoma golami strzelonymi przez wychowanka Stali Mielec, 20-letniego Bartłomieja Sztukę. 

Lechia Sędziszów Młp. – Legion Pilzno 0-2 (0-0)

Bramki: 0-1 Sztuka (56), 0-2 Sztuka (60).

Lechia występowała w składzie: Ł. Ćwiczak – Oesztreicher (63′ Am. Czółno), Makuch, Tęczar (60′ Urbaniak), J. Posłuszny (55′ Reichel), Lesiński (71′ Salamon), Potwora, Godek, B. Posłuszny (75′ Dziura), O. Ćwiczak, Róg.

W ciekawym pojedynku Orła z Błękitnymi, Ropczycanie punkt stracili w końcówce spotkania.

Po bramce zdobytej z początkiem drugiej części gry przez rutynowanego, 36-letniego Bartłomieja Darłaka wydawało się, że pojedynek zakończy się remisowo.

Błękitni w tabeli wojewódzkiej ligi po 26 seriach gier plasują się na 15 pozycji, mając 31 punktów.

Orzeł Przeworsk – Błękitni Ropczyce 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Bednarz (9), 1-1 Darłak (50), 2-1 Boratyn (88).

Błękitni grali w składzie: Dybski – Kmiotek, Szczybyło, Waszczuk, Świętoń, Majcher, Ogrodnik, Podczaszy (46′ Zawiślak), Siepierski, Darłak (65′ Bęben), Majka.

Najbliższe mecze: Lechia Sędziszów Młp. – Czarni Jasło (8 maja), Stal II Mielec – Błękitni Ropczyce (9 maja).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *