Orech promocje

Samorządowcy w Gminie Ropczyce odznaczeni!

27.05.2021. w Centrum Kultury w Ropczycach odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Ropczycach. Otworzył ją Przewodniczący Rady Grzegorz Bielatowicz przypominając, że ten dzień to święto Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji na wniosek Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka Prezydent RP nadał odznaczenia za zasługi na rzecz społeczności lokalnej naszym samorządowcom.

Oprawą artystyczną sesji były występy absolwentów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Ropczycach: duetu akordeonistów, sekcji instrumentów dętych z towarzyszeniem perkusji oraz zespołu instrumentalno- wokalnego.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymali: G. Bielatowicz, Z. Charchut, A.Rachwał. Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczono A. Panka, a brązowym G. Pieję.

Za zasługi na rzecz upowszechniania kultury ludowej Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczono członków kapeli „Kurasie”: K. Czernię, B. Kamińskiego,  H. Kurasia, T. Mudryka i D. Sąsiadek.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Złoty Medal za długoletnią służbę otrzymali: M. Bochenek, M. Kozińska, T. Majka, L. Ochał, M. Sąsiadek.

Srebrny Medal trafił do: R. Kasprzyckiej, M. Klimek, W. Przydziała.

Brązowy Medal otrzymali: Ł. Charchut, I. Kozubowska, A. Król, J. Siuta.

Odznaczenia wręczyła Wicewojewoda Jolanta Sawicka. Gratulując wyróżnionym podkreśliła, że opanowanie, cierpliwość, wysoka kultura osobista powinny być cechami urzędnika. Te właśnie cechy oraz merytoryczność, poczucie moralności stanowią kodeks etyki urzędnika.

Następnie głos zabrał Burmistrz Ropczyc B. Bujak, który podziękował za działalność na rzecz lokalnej społeczności działaczom i pracownikom ropczyckiego samorządu. Burmistrz przyznał honorowe wyróżnienia, które otrzymali: M. Misiura, P. Kulig, S. Strzałka, P. Janowski, M. Chmura, M. Przystaś, H. Kędziora, P. Bród, A. Kaszuba, K. Kosydar, A. Bęben i M. Charchut.

W krótkim wystąpieniu Burmistrz Ropczyc podziękował odznaczonym, a także naświetlił działalność samorządu lokalnego w ostatnim trzydziestoleciu, stwierdzając, że to właśnie samorząd ma możliwość działania o rozwój miast, miasteczek i wsi, poprawiając warunki życia, zapewniając bezpieczeństwo, bazę edukacyjno- wychowawczą, infrastrukturę techniczną i możliwość rekreacji.

źródło zdjęć: TV Ropczyce

5 komentarzy na temat “Samorządowcy w Gminie Ropczyce odznaczeni!

 • 29 maja 2021 o 08:55
  Permalink

  A gdzie medal dla tego co im te prace załatwił .

  Odpowiedz
 • 28 maja 2021 o 16:05
  Permalink

  PRL i PSL to jest u nas w gminie jedna wielka prywatna na to są pieniądze… Żenada…

  Odpowiedz
 • 28 maja 2021 o 16:04
  Permalink

  Dokładnie tak, widać zasłużyć się można tylko w PSLu… Ropczyce czekają na zmianę władzy! W naszych kartach wyborczych jest moc!

  Odpowiedz
 • 28 maja 2021 o 12:34
  Permalink

  Szacunek za pracę na rzecz społeczności lokalnej.Dużo przyjemniej by było,gdyby to mieszkańcy a nie tzw władza wnioskowali kto zasłużył. A tak ,to powtórka z PRL.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.