Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Lubzinie i Zagorzycach nowe przejścia dla pieszych

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach Powiat Ropczycko-Sędziszowski wykonał dwa przejścia dla pieszych w ciągu dróg powiatowych. Przejścia powstały w Lubzinie i w Zagorzycach. Nowe „zebry” z pewnością zdecydowanie zwiększą poziom bezpieczeństwa i poprawią komfort życia większej liczbie mieszkańców.

W miejscowości Zagorzyce nowe przejście powstało w obrębie szkoły w Zagorzycach Dolnych. Jako przyjęte rozwiązanie zostało wykonane przejście z malowaniem grubowarstwowe biało-czerwone, dodatkowo na dojazdach znajdują się linie wibracyjno-akustyczne oraz znaki pionowe D-6 aktywne z lampami pulsacyjnymi. Całość zasilana jest panelami fotowoltaicznymi.

Natomiast w Lubzinie tuż obok kościoła parafialnego. Jako przyjęte rozwiązanie zostało wykonane wyniesione przejście z kostki brukowej i oznakowane jako próg zwalniający z ograniczeniem prędkości do 30km/h.

Przypominamy, iż zgodnie z nowymi regulacjami, które wchodzą w życie 1 czerwca br. pieszy znajdujący się już na przejściu będzie miał pierwszeństwo przed każdym pojazdem, a pieszy dopiero na nie wchodzący – pierwszeństwo przed każdym pojazdem z wyjątkiem tramwaju. Jednocześnie kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, będzie zobowiązany zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego.

źródło: Starostwo Powiatowe Ropczyce

Jeden komentarz na temat “W Lubzinie i Zagorzycach nowe przejścia dla pieszych

  • 27 maja 2021 o 06:38
    Permalink

    Samo przejście nie poprawi bezpieczeństwa, w Sędziszowie na odcinku drogi od skrzyżowania ze światłami do domu kultury kierowcy biją rekordy prędkości.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *