Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kamyki uśmiechu w powiecie ropczycko-sędziszowskim

Ludzie dzielą się na optymistów, realistów i pesymistów. Jedni widzą świat w kolorowych barwach, inni w neutralnych, a jeszcze inni w czarno – szarych, niczym stare filmy. Sytuacja na świecie nie jest najlepsza, telewizyjne wiadomości bombardują nas negatywną energią. Cały czas biegamy i nie zatrzymujemy się, żeby choć na chwilę odetchnąć, popatrzeć na świat i człowieka. Nasza młodzież wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Ropczycach na przekór temu wszystkiemu wymyśliła projekt „Kamyczki radości”.

W byłej Szkole Podstawowej nr 2. grupa dzieci wykonała na kamyczkach uśmiechnięte, kolorowe buźki, zamieniając szarość skalnych okruchów w sztukę uśmiechu. Te oto optymistyczne kamyczki powędrują na cały powiat, będą przekazywane z ręki do ręki, przenoszone i odkładane do znalezienia.

Kto znajdzie taki kamyczek powinien się uśmiechnąć i przekazać go innej osobie, odłożyć w inne miejsce. Projektodawcom akcji, którzy z zaangażowaniem malowali i szarym punktom przyrody nadali barwy będzie bardzo miło, jeżeli znalazca choć przez chwilę spojrzy na świat przez różowe okulary.

PS. Uśmiech!

fot. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ropczycach

3 komentarze na temat “Kamyki uśmiechu w powiecie ropczycko-sędziszowskim

 • 18 czerwca 2021 o 10:43
  Permalink

  W przychodniach też nie mamy pewności czy lekarze pielęgniarki są zaszczepieni z resztą tak jak na ulicy czy w sklepach. Z tego co wiem nie ma przymusu szczepienia. W szkołach przedszkolach urzedach nikogo nie przymuszali i też nie ma pewności szczepień. Każdy ma wybór . Mi osobiscie to nieprzeszkadza.

  Odpowiedz
  • 19 czerwca 2021 o 10:50
   Permalink

   W prywatnej firmie w Ropczycach ( nazwy nie wymienię ) już dawno prezes poinformował pracowników, że osoby niezaszczepione mają obowiązek chodzić w pracy w maseczkach. Na dzisiaj wszyscy są zaszczepieni, nikt nie skorzystał z ” wyboru”. Dyrektorzy czy kierownicy mają możliwość oddziaływania na pracowników. Czego tego nie robią ?? Wolność , wybór – te słowa w przypadku śmierci tracą na znaczeniu. Tobie nie przeszkadza że część ludzi jest niezaszczepionych a mnie tak bo w razie choroby i pobytu w szpitalu takiej osoby koszty obciążają nas wszystkich. Osoby niezaszczepione (pomijając przeciwwskazania) powinny same płacić za leczenie w razie zachorowania.

   Odpowiedz
 • 17 czerwca 2021 o 10:38
  Permalink

  Mam mieć wizytę w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ropczycach ale słyszałem że tam pracownicy nie są szczepieni a mimo to dopuszcza się ich do kontaktu z osobami przychodzącymi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *