Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Misjonarz z Niedźwiady wyruszy na misję do Meksyku

W niedzielę 20 czerwca odbyły się prymicje Ojca Pawła Wodzienia pochodzącego z Niedźwiady. Msza święta sprawowana była w kościele pw. Chrystusa Króla w Niedźwiadzie.

O. Paweł Wodzień SVD jest Misjonarzem Werbistą. Urodził się 25 sierpnia 1989 roku w Dębicy. Zaraz po zdaniu matury postanowił zostać misjonarzem. Jak sam wspomina: ,,Po rozmowie z ks. prob. Tadeuszem Polakiem, który spędził część swego kapłańskiego życia na misjach w Ekwadorze i Gwatemali, postanowiłem wstąpić do Zgromadzenia Słowa Bożego, czyli Misjonarzy Werbistów. Tak zaczęła się moja przygoda z misyjnym powołaniem. 14 sierpnia 2008 roku wsiadłem do pociągu na dworcu w Dębicy i ruszyłem w nieznane. Udałem się do Nysy, gdzie dzień później, wraz z innymi kolegami, zacząłem formację poprzez 6-tygodniowy okres postulatu. Kontynuowałem ją w czasie rocznego nowicjatu w Chludowie, małej miejscowości leżącej pod Poznaniem, w domu nowicjackim p.w. św. Stanisława Kostki, malowniczo położonym w pięknym, zabytkowym parku. Po złożeniu pierwszych ślubów zakonnych udałem się na daleką i tajemniczą dla mnie Warmię do Domu Misyjnego św. Wojciecha, gdzie mieści się werbistowskie Seminarium Duchowne.

Przez ostatnie lata o. Paweł studiował i pełnił wiele różnych obowiązków służących codziennej działalności Domów Misyjnych. W 2020 roku otrzymał przeznaczenie misyjne do Meksyku. W związku z tym przyjął święcenia diakonatu, a następnie 9 maja 2021 roku święcenia kapłańskie. 20 czerwca odprawił pierwszą mszę w swojej rodzinnej parafii w Niedźwiadzie. Ojciec mgr Paweł cieszy się, że może swoją misjonarską posługę pełniać w Meksyku a wiernych prosi o modlitwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *