Orzech promocje

POLICJANCI PROWADZĄ AKCJĘ PN. „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”

Wypoczynek nad wodą stanowi formę relaksu wybieraną przez wiele osób. Oprócz przyjemności, jakie daje możliwość przebywania w wodzie lub nad wodą, istnieje także wiele zagrożeń z tym związanych. Aby im zapobiec, ropczyccy funkcjonariusze, jak co roku prowadzą informacyjno-edukacyjną akcję pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wczoraj spotkali się z osobami wypoczywającymi nad zalewem w Kamionce.

Wakacje i ładna pogoda sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad kąpieliskami i jeziorami. Relaks w otoczeniu wody daje wiele możliwości wypoczynku, jednak niesie za sobą też wiele zagrożeń, w tym tych najtragiczniejszych, jakimi są utonięcia. Co roku policjanci odnotowują ich kilkadziesiąt. Do ich najczęstszych przyczyn należą m.in. przecenianie własnych umiejętności i wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu.

Aby zapewniać bezpieczny wypoczynek osobom przebywającym w wodzie lub nad wodą, policjanci prowadzą informacyjno-edukacyjną akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wczoraj ropczyccy mundurowi spotkali się z osobami wypoczywającymi nad zalewem w miejscowości Kamionka. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku, a zwłaszcza o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Rozdane zostały także informatory, które wskazują zasady zachowania nad wodą, a także jakie oznaczenia obowiązują na kąpieliskach.

Pamiętaj! Wypoczywając nad wodą, przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa.:

  • Korzystaj z kąpieli tylko w miejscach do tego przeznaczonych i w których nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.
  • Nigdy nie, skaczmy do wody w miejscach nieznanych, dno naturalnego zbiornika może się zmienić.
  • Nie pływajmy w miejscach, gdzie występują zawirowania wody lub zimne prądy.
  • Nie pozostawiaj dzieci bez opieki.
  • Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska.

źródło: KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *