Orech promocje

Prawie MILIONOWA nadwyżka za śmieci w Gminie Ropczyce, ale rachunki pozostają na tym samym poziomie

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Ropczycach, jeszcze końcem kwietnia złożył projekt uchwały związanej z obniżeniem opłat za wywóz śmieci. Podczas ostatniej sesji (27.05) tylko 10 radnych zagłosowało za przyjęciem tego projektu.

Radni PIS są zdania, że prawie milionowa nadwyżka, która powstała z opłat za wywóz odpadów, powinna być wykorzystana na obniżenie rachunków wszystkim mieszkańcom. Głos w tej sprawie w czasie sesji zabrali Dariusz Skórski i Arkadiusz Kutkowski. Propozycja, którą przedstawiają radni to jedna równa stawka dla każdego mieszkańca (niezależnie czy mieszka w domu czy w bloku). Obecnie od osoby jest to 18,50 lub 19,50 w domach jednorodzinnych (w zależności od ilości mieszkańców) oraz 22 zł w blokach. Radni Klubu PIS proponują, aby płacić 17 zł za odpady segregowane i 34 za odpady niesegregowane.

Burmistrz ma trochę inne zdanie w tej kwestii. Zgadza się, że nadwyżka powinna być wykorzystana na korzyść mieszkańców, ale raczej po to, aby utrzymać stawki na tym samym poziomie i to w przyszłym roku. W tej chwili obniżka nie jest możliwa – to nie jest dobry czas. Zostało jeszcze pół roku , nie wiadomo co może się wydarzyć. Część mieszkańców zrobiło już płatności za śmieci za cały rok z góry. Teraz, aby to zmienić to wiąże się to z kosztami. Po za tym – ,,Mamy najniższe stawki w regionie”- mówił Burmistrz Bolesław Bujak.

Podobne argumenty podali radni Grzegorz Bielatowicz i Maria Golenia. W czasie głosowania 10 radnych było za projektem a 11 głosowało przeciw.

Jeden komentarz na temat “Prawie MILIONOWA nadwyżka za śmieci w Gminie Ropczyce, ale rachunki pozostają na tym samym poziomie

  • 5 czerwca 2021 o 13:08
    Permalink

    To może znajdzie się kilka złotych na remont fontann na rynku w Ropczycach? I może jeszcze na odkomarzanie? Ciężko jest wyjść z domu teraz. A fontanny takie piękne już w połowie nie działają, brudne, zaniedbane i nie świecą! Tak dbacie o nas mieszkańców? Może pora was zmienić na tych, ktorzy potrafią zarządzać?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *