Orzech promocje

Program „Dobry start”(tzw. 300+) – dyżur pracowników ZUS-u w SĘDZISZOWIE Młp.

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,4 miliona uczniów.

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole,  świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Zmiana naboru wniosków “DOBRY START (tzw. 300+)

Od 1 lipca br., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu “Dobry start” zmienią się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia dobry start. Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych – w miejsce gminnych i powiatowych organów właściwych – zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi programu “Dobry start”.

Wnioski będzie można składać tylko drogą elektroniczną, przy wykorzystaniu następujących kanałów:

  • na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (ta sama Platforma, na której aktywuje się i obsługuje Bon Turystyczny – zakładka „DOBRY START”)
  • przez bankowość elektroniczną
  • na portalu empatia.mpops.gov.pl

Wypłata świadczeń będzie następować wyłącznie na wskazane przez wnioskodawcę konto bankowe.

Zależy nam na dotarciu z informacją do wszystkich beneficjentów świadczenia 300+, a zwłaszcza do tych, którzy do tej pory wnioski składali w formie papierowej, aby dobrze przygotowali się do wprowadzanych zmian – informuj rzecznik prasowy ZUS w Rzeszowie Wojciech Dyląg

Dyżur mobilny pracowników ZUS w Sędziszowie Młp.

W celu ułatwienia mieszkańcom regionu sprawną obsługę wniosków dot. świadczenia 300+, Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje dyżury w formie mobilnego punku informacyjnego.

Pracownicy ZUS będą dostępni dla Państwa w Sędziszowie Małopolskim w dniach: 7-9 lipca 2021 r. w godzinach od 8.00 do 13.30 – siedziba Poczty Polskiej – ul. Rynek 29.

W czasie takiego spotkania eksperci:

  • założą osobom zainteresowanym konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, co ułatwi obsługę wniosku o świadczenie,
  • przekażą instruktaż na temat warunków ubiegania się o świadczenie 300+ oraz pomogą wypełnić wniosek.

Podczas wizyty u ekspertów ZUS należy mieć ze sobą:

– dowód osobisty,
– telefon (konieczne do weryfikacji),
– numer rachunku bankowego (jeśli chcesz złożyć wniosek),
– adres e-mail.

źródło: Wojciech Dyląg, Regionalny rzecznik prasowy w województwie podkarpackim Zakład Ubezpieczeń Społecznych /

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x