Orzech promocje

REGION: 17-latek skakał po policyjnym radiowozie, teraz odpowie przed sądem

17-letni mieszkaniec Dębicy odpowie za uszkodzenie policyjnego radiowozu. Młody mężczyzna najpierw wyszedł na radiowóz, potem skakał po nim i kopał oprzyrządowanie. Teraz odpowie przed sądem za popełniony czyn chuligański.

Końcem maja, w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy zostało złożone zawiadomienie o uszkodzeniu policyjnego radiowozu. Podstawą zawiadomienia był film zamieszczony w Internecie, na którym młody mężczyzna wchodzi na dach radiowozu, skacze po nim i kopie oprzyrządowanie komunikacyjne. Sprawą zajęli się dębiccy policjanci wydziału kryminalnego, którzy ustalili tożsamość sprawcy zniszczenia mienia. Młody mężczyzna został zatrzymany wczoraj. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Dębicy.

Do przedstawionych mu zarzutów przyznał się i złożył wyjaśnienia. Szkody, które powstały w wyniku czynu chuligańskiego, oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo oraz jego charakter, 17-latkowi zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do 7 lat i sześciu miesięcy. W najbliższym czasie za popełniony czyn chuligański nastolatek będzie odpowiadał przed sądem, który zadecyduje o karze jaka poniesie. 

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy. 

źródło: KPP Dębica

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x