Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

STRACILI PRAWA JAZDY ZA ZBYT SZYBKĄ JAZDĘ

Ropczyccy policjanci zatrzymali do kontroli czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili prawa jazdy i ponownie za kierownicą usiądą za trzy miesiące. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, w codziennej służbie, zwracają uwagę na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez kierujących pojazdami. Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Pomimo policyjnych apeli, ciągle zdarzają się amatorzy szybkiej jazdy, którzy lekceważą przepisy i poruszają się z dużą prędkością, niestosując się do ograniczeń.

Tylko przez dwa dni, na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego, policjanci zatrzymali cztery prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się kierujący motocyklem, który został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę w miejscowości Szkodna. Mężczyzna pędził z prędkością 133 km/ h, czyli o 83 km/h za szybko.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali również kierującego samochodem marki Jaguar, który w miejscowości Nawsie jechał z prędkością 104 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Dwóch innych kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość, policjanci zatrzymali dzień wcześniej. W miejscowości Wola Ociecka kierujący bmw poruszał się z prędkością 117 km/h przekraczając dopuszczalną prędkość o 67 km/h, natomiast kierujący volkswagenem w Wielopolu Skrzyńskim jechał z prędkością 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Wszyscy kierujący stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodnie z przepisami.

źródło: KPP Ropczyce

5 komentarzy na temat “STRACILI PRAWA JAZDY ZA ZBYT SZYBKĄ JAZDĘ

 • 9 czerwca 2021 o 17:04
  Permalink

  Szkoda mi ich, ponieważ jazda na moto 130 na pustej drodze to nie takie cuda jak jazda przy szkołach, sklepach, w centrum, gdzie jest pełno ludzi.

  Odpowiedz
 • 7 czerwca 2021 o 16:53
  Permalink

  A gdzie Yanosik?Google?? Uczcie sie tego uzywac!

  Odpowiedz
 • 7 czerwca 2021 o 14:21
  Permalink

  Stoją w takich miejscach, gdzie można szybko nabić statystyki, niekoniecznie gdzie jest niebezpiecznie. Co to zrobi, jeżeli nie maw pobliżu żadnych zabudowań, a jest ograniczenie do 50 km/h?? Podratuje tylko budżet państwa.

  Odpowiedz
 • 7 czerwca 2021 o 13:38
  Permalink

  To proponuje wieczorem koło obwodnicy się przejść 😉 i zobaczyć jak asy jeżdżą 😉chyba zniesione zostały limity prędkości 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.