Orzech promocje

Wieści z zawodów pływackich

11-12 czerwca 2021r. w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Wśród studentów rywalizujących o tytuł mistrza Polski w pływaniu znalazła  się dwójka zawodników Fali Ropczyce.

Aleksandra Niemiec (Uniwersytet Rzeszowski), broniąca tytułu,  stanęła dwukrotnie na drugim stopniu podium w konkurencjach 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym.
Dominik Skiba (AWF Wrocław) zajął trzecie miejsce w wyścigu sztafetowym 4×50 stylem zmiennym.

W sobotę, 12 czerwca  na mieleckiej pływalni odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 letnich runda II.
Zuzanna Urbanek zdobyła cztery medale: dwa złote w konkurencji 100 m stylem motylkowym, 100 m stylem grzbietowym, dwa srebrne w konkurencji: 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem grzbietowym.

materiał: A.Bieniasz