Orzech promocje

Rekreacyjno-wypoczynkowe centrum wsi Nawsie gotowe! [ZDJĘCIA]

Gmina Wielopole Skrzyńskie zakończyła już realizację projektu pod nazwą „Kulturowe zagospodarowanie centrum wsi Nawsie poprzez urządzenie terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych wraz z parkingiem i infrastrukturą towarzyszącą”. Miejsce to potocznie nazywane jest ,,Parkiem Sybiraków”.

Wybudowana została alejka z kostki brukowej, przy której pojawiło się 13 tablic informacyjnych- grafiki nawiązujące do losów historycznych postaci dwunastu Sybiraków z Nawsia, których imieniem nazwana jest miejscowa szkoła. Grafiki zostały wykonane przez znanego artystę grafika Eliasza Dyrow. Mieszkańcy i przyjezdni mogą odpocząć na parkowych ławkach wśród ozdobnych drzew i kwiatowych rabat. Nasadzona została również rzeźba kwiatowa nawiązująca do herbu Gminy Wielopole. Zamontowany został podwójny stół do gry z warcaby i chińczyka oraz zegar słoneczny.

Oprócz infrastruktury rekreacyjno – wypoczynkowej wybudowany został również parking oraz zamontowano oświetlenie. Wartość zadania to ponad 448 tys. złotych. Samorząd uzyskał na ten cel dofinansowanie w kwocie 213 478 tys. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W trakcie realizacji zadania ze środków własnych budżetu gminy wykonano inwestycję towarzyszącą w formie remontu przylegającego chodnika, którego wartość wyniosła 35 889,00 zł, a także wykonano nasadzenia z roślin ozdobnych o wartości 7 330,00 zł.

Uroczyste otwarcie i poświęcenie ,,Parku Sybiraków ” przez Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątrobę odbędzie się w dniu 17 września 2021 roku.

6 komentarzy na temat “Rekreacyjno-wypoczynkowe centrum wsi Nawsie gotowe! [ZDJĘCIA]

 • 1 września 2021 o 15:51
  Permalink

  Jak patrzę na tą kwotę i to coś to nóż się w kieszeni otwiera.

  Odpowiedz
 • 1 września 2021 o 07:23
  Permalink

  A z jakich środków zostanie sfinansowane “święcenie”?

  Odpowiedz
   • 4 września 2021 o 10:42
    Permalink

    Cepy i kosy a nie centra rekreacyjne rzucani pieniędzy w błoto czytaj beton

    Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2021 o 21:45
  Permalink

  No i fajne, teraz tylko żeby nie zniszczyli i bedzie git. Niech służy…

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2021 o 17:18
  Permalink

  No kuźwa piękne kolejne betonowe …

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *