Orech promocje

Akcja Trzeźwy poranek na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Jakie efekty?

Wczoraj na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili działania pn. “Trzeźwy poranek”. Mundurowi skontrolowali prawie 500 kierujących. 4 z nich usiadło za kółkiem, będąc pod wpływem alkoholu. Za popełnione wykroczenia, wkrótce poniosą oni odpowiedzialność przed sądem. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, aby nie kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu, gdyż może doprowadzić to do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Akcja „Trzeźwy poranek” prowadzona jest cyklicznie na terenie całego województwa podkarpackiego. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Wczorajsza akcja prowadzona była w godzinach porannych. W działaniach uczestniczyło 6 policjantów ruchu drogowego, którzy jednocześnie prowadzili kontrole w kilku miejscach na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 472 kierujących, wśród nich ujawnili 4, którzy jak się okazało, jechali na tzw. „podwójnym gazie”.

 • Pierwszy z nich, 42-letni kierowca ciężarowej scani, został zatrzymany do kontroli drogowej o godz. 5.30 w miejscowość Wielopole Skrzyńskie. Badanie alkomatem wykazało prawie 0,4 promila alkoholu w jego organizmie.
 • Kilka minut później, tym razem w miejscowości Lubzina, został zatrzymany do kontroli drogowej 44-letni kierujący bmw. Badanie alkomatem wykazało 0,23 promila alkoholu w jego organizmie.
 • Kolejnym kierującym był 48-letni motorowerzysta. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej po godz. 7 w miejscowości Ostrów. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało 0,3 promila alkoholu w organizmie.
 • Ostatnim kierującym, który wsiadł za kółko, był kierujący peugeotem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej po godz. 8 w miejscowości Kozodrza. Badanie wykazało 0,4 promila alkoholu w jego organizmie.

Kierowcy, oprócz utraty praw jazdy, za popełnione wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy!

W polskim prawie wyróżnia się dwie sytuacje:

• stan po użyciu alkoholu – gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi bądź prowadzi do stężenia we krwi od 0,2 do 0,5 promila alkoholu.
• stan nietrzeźwości – gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi bądź prowadzi do stężenia we krwi powyżej 0,5 promila alkoholu.

źródło: KPP Ropczyce

Jeden komentarz na temat “Akcja Trzeźwy poranek na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Jakie efekty?

 • 19 października 2021 o 13:28
  Permalink

  Czyli typowo: większość była „wczorajsza” i nawet nie wiedziała, że ma alkohol we krwi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.