Orzech promocje

Beniaminek z Kańczugi zwyciężony przez Błękitnych

Piłkarze Błękitnych Ropczyce pokonali  beniaminka wojewódzkiej 2021/22, zespół MKS Kańczuga, w 13 serii gier IV ligi podkarpackiej. To ich 4 zwycięski ligowy mecz w trwającym sezonie.

Po ligowych i pucharowych porażkach jakich doznali w ostatnim czasie ropczyccy piłkarze, w trzecią niedzielę października pewnie ograli, oni przedostatni w tabeli wojewódzkiego szczebla team MKS Kańczuga.

Zespół Błękitnych prezentował się lepiej od miejscowych, dominując na boisku zwłaszcza w pierwszej części gry, kiedy zdobył dwa gole.

W drugiej połowie gospodarze mocniej natarli na Ropczycan. Nie na tyle by jednak odwrócić losy spotkania. Przed upływem godziny gry, goście strzelili trzecią bramkę, ustalając wynik pojedynku.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy czerwoną kartką, w konsekwencji dwu żółtych, ukarany został trener ropczyckiego zespołu, Rafał Ormiański.

Najbliższy czwartoligowy pojedynek piłkarzy Błękitnych Ropczyce to druga ich z kolei wyjazdowa gra.

Rywalizować będą z Orłem Przeworsk. Termin spotkania to sobota, 23 października. Jego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 14.30.

Bramki: 0-1 Hubert Siepierski (29), 0-2 Valerij Nikitchuk (36), 0-3 Bartłomiej Darłak (58).

Skład Błękitnych: Dybski – Kmiotek, Nikitchuk, Darłak (74 Zawiślak), Sulisz, Podczaszy (80 A. Ogrodnik), Bieniek (85 Kłusek), Siepierski (65 Bęben), Gaber (70 Piwowar), M. Ogrodnik, Świętoń.

Po 13 seriach gier Błękitni zajmują 16 spadkowe miejsce, w 20 zespołowej wojewódzkiej lidze. Mają 15 zdobytych punktów. Do końca rundy jesiennej 2021 jest jeszcze sześć ligowych spotkań.