Orzech promocje

Budowa drogi zakończona. Znamy pierwszego inwestora

Największa, tegoroczna inwestycja drogowa w Gminie Ropczyce jest zakończona. Rozbudowa jednej z naszych ulic będzie motorem napędowym dla inwestorów. Co dokładnie wiadomo? Karty odkrywamy w poniższym tekście.
Szeroko zakrojone zadanie

Dziś 22 października 2021 roku została oddana do użytku największa tegoroczna inwestycja drogowa. To właśnie rozbudowa ulicy Przemysłowej okazała się być tym wyzwaniem. Całkowita wartość inwestycji to prawie 5,4 mln złotych. Dofinansowanie, pozyskane przez Gminę Ropczyce na ten cel, to ponad 3,1 mln złotych.

Burmistrz Ropczyc, Bolesław Bujak wraz z przedstawicielami wykonawcy, firmy Eurovia Polska oraz kierownictwem Urzędu Miejskiego, uroczyście przecięli wstęgę. Wytyczne dla robót obejmowały budowę nowego odcinka drogi gminnej o długości 1320 metrów i przebudowę istniejącej ulicy Przemysłowej na odcinku o długości 233 metry. Oprócz tego zbudowano chodnik, którego długość to 1,5 km oraz dwukierunkową ścieżkę dla rowerzystów o zbliżonej długości.

Strategiczna rola dla regionu

Zadanie to ma strategiczne znaczenie nie tylko dla Ropczyc ale też dla regionu. Otwiera bowiem tereny inwestycyjne o powierzchni ponad 70 ha, określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Ta inwestycja drogowa umożliwi rozpoczęcie nowemu inwestorowi budowę firmy na wykupionym w tym celu gruncie o powierzchni 12 ha. Nastąpi to zgodnie z umową, którą Gmina Ropczyce zawarła 2 lata temu. Pierwszym potwierdzonym inwestorem jest międzynarodowa firma transportowo-logistyczna PCC Intermodal, która w przeciągu 2 lat ma ruszyć tutaj ze swoją działalnością.

Co jest w dalszych planach?

Co ciekawe, można upiec jeszcze jedną pieczeń na tym ogniu. Rozbudowa ulicy Przemysłowej docelowo ma szansę być jednym z etapów połączenia jej z drogą relacji Sędziszów Małopolski – zjazd z autostrady A4. Takie działanie przeniosłoby transport towarowy ze strefy przemysłowej w Ropczycach bezpośrednio na tę autostradę.

Obecnie w przygotowaniu jest projekt techniczny, dotyczący połączenia rozbudowanej ulicy Przemysłowej z powiatową ulicą Wyszyńskiego. To wszystko dobitnie pokazuje, jak ważna dla rozwoju regionu jest inicjatywa władz lokalnych w kierunku ulepszania infrastruktury.

fot. Urząd Miejski w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Plomyk
Plomyk
2 lat temu

Bardzo dobra inwestycja, resztę zrobią inwestorzy

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Ja z tej inwestycji jestem dumny, ponieważ gmina Ropczyce zrealizowała ją pięknie i otworzy to teren na inwestycje przemysłowe. Wolę to niż sadzenie kwiatków, ławki, ścieżki edukacyjne, bryfingi, konferencje, pokazywanie palcem po mapie, wieże widokowe w trawach i inne farmazony! Ropczyce muszą rozwijać się jeszcze szybciej! Konieczne są nowe mieszkania, a przede wszystkim więcej fabryk!

ggg
ggg
2 lat temu

Moment, moment… PCC Intermodal potrzebuje torów, aby ładować kontenery z pociagów na ciężarówki i na odwrót, te tory jakie widzę, nie są czasem własnościa Magnezytów? Cos mi tu nie gra.

Rty
Rty
2 lat temu
Reply to  ggg

Myślę że ktoś kto zainwestuje w to kilka milionów, przemyślał sprawę 🙂

trak
trak
2 lat temu
Reply to  ggg

A co? dwie firmy nie mogą się dogadać?

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Brawo 👏 🤑🤑🤑🤑 a czy ulica Wyszyńskiego jest przystosowana do transportu TIR 😆😆😆… Mieszkańcy będą zadowoleni….

Rty
Rty
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Skąd pomysł że ulicą Wyszyńskiego będą jeździć TIRy?? Dojadą do firm od Czekaja i potem tamtędy wyjadą, a kiedyś jak połączą tą drogę z autostradą będą jechać bezpośrednio do A4, nie ulicą Wyszyńskiego. Po co myśleć, lepiej od razu narzekać.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Przedostatnie zdjęcie pokazuje skalę głupoty tego przedsięwzięcia czyli drogi , która kończy się w szczerym polu bez jakiejkolwiek możliwości kontynuowania jazdy. Brawo wy !!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Czyli pisiorow nowe miejsca pracy nie cieszą. Ok. Lepiej rozdawać dalej socjal. Brawo wy. Dzięki za mega inflację

Rty
Rty
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Przecież pisze jak byk że droga będzie przedłużona w dwóch kierunkach. Nie czaisz? Nie pojmujesz?

10
0
Would love your thoughts, please comment.x