Orzech promocje

Charytatywny turniej drużyn OSP dla Antosi z Ropczyc

OSP Ropczyce-Witkowice zaprasza chętne drużyny OSP do udziału w charytatywnym turnieju piłki siatkowej. Serdecznie zapraszają również kibiców, ponieważ podczas imprezy sportowej będzie prowadzona zbiórka na leczenie Antosi Brandys z osiedla Witkowice.

Turniej odbędzie się w niedzielę 24 października o godzinie 11.00. Organizatorami wydarzenia są Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Ropczycach przy współpracy z Gminą Ropczyce oraz Ropczyckim Centrum Sportu i Rekreacji.

Antosia Brandys jest córeczką strażaków Klaudii i Mkasymiliana należących do OSP Ropczyce-Witkowice. Urodziła się 1 lutego 2019 roku. Około 1 roku życia rozwój dziewczynki zaczął się zatrzymywać. Zaniepokojeni rodzice szukali pomocy. ,,Ze względu na covid wizyty osobiste stały się niemożliwe. Dzięki pomocy rodziny zgromadziliśmy środki na badanie Wes Premium. Wynik tego badania to Zespół Retta. Jest to ciężka choroba dająca przyczyny niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej związanej z uwarunkowaniami genetycznymi, wpływa negatywnie na rozwój mózgu. Obecnie nie ma lekarstwa na Zespół Retta. Leczenie ma charakter objawowy. Staramy się o ciągłą rehabilitację Antosi aby kiedyś samodzielnie postawiła pierwsze kroki. Brak mowy nie pozwala na komunikację, dlatego mamy pragnienie zakupu dla Tosi sprzętu do komunikacji, który pomoże nam na kontakt z córeczką i umożliwi jej sygnalizowanie swoich potrzeb. Chcemy uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci z Zespołem Retta na których odbywa się kompleksowa terapia poprawiająca jakość życia córeczki. Choroba odbiera dziecku samodzielność i niezależność. Burza w mózgu wyzwala nie do opanowania nocne krzyki ,które zaburzają sen.“- piszą rodzice na stronie zbiórki.

Podczas turnieju będzie prowadzona loteria fantowa. Organizatorzy zwracają się z prośbą do firm i osób dobrej woli o przekazania fantów na loterie, z której całkowity dochód zasili konto fundacji opiekującej się Antosią. Dodatkowe informacje o turnieju i loterii można znaleźć na stronie wydarzenia.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć zbiórkę Antosi podajemy link – https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/antonina-brandys

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] z osiedla Witkowice. 2-letnia dziewczynka choruje na zespół Retta – o czym pisaliśmy TUTAJ. W turnieju biorą udział strażacy ochotnicy, ale jest także obecna drużyna […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x