Orech promocje

Fotowoltaika na budynku Urzędu Gminy w Wielopolu Skrzyńskim już założona

Gmina Wielopole Skrzyńskie przystąpiła do realizacji ważnego zadania inwestycyjnego, jakim jest montaż instalacji fotowoltaicznej. Wójt Marek Tęczar ma nadzieję, że dzięki instalacji zmniejszą się rachunki za energię elektryczną. Sprawdźcie istotne szczegóły w naszym artykule.
Poprawa jakości powietrza

Inwestycja ta była możliwa dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Zadanie to nosi nazwę: „Poprawa jakości powietrza dla jednostek sektora finansów publicznych i innych jednostek z wyłączeniem przedsiębiorców”. Przedmiotem  zamówienia było wykonanie montażu kompletnej instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Urzędu Gminy w Wielopolu Skrzyńskim.

Co dokładnie było do zrobienia?

Zakres prac obejmował:

  • Montaż modułów fotowoltaicznych monokrystalicznych na konstrukcji dachowej: łącznie 22 panele o całkowitej mocy 9,9 kW;
  • Zamontowanie konstrukcji dachowej pod zabudowę paneli oraz okablowania;
  • Montaż falownika fotowoltaicznego;
  • Montaż aparatury, w postaci rozdzielni AC i DC, wraz z zabezpieczeniami;
  • Montaż infrastruktury elektrycznej dla potrzeb obsługi systemu;
  • Połączenie całości instalacji fotowoltaicznej z instalacją elektryczną w budynku.
Koszty inwestycji

Ponadto panele PV będą wyposażone w optymalizatory, które poprawiają wydajność pracy instalacji oraz pozwolą utrzymać stałe napięcie. Całkowity koszt inwestycji to 42 240,16 zł brutto. Dofinansowanie wyniosło 25 000,00 zł brutto. Wkład własny z budżetu Gminy Wielopole Skrzyńskie to 17 240,16 zł brutto. Termin zadania przewidziano na 30.10.2021. Jego wykonawcą jest firma z siedzibą w Przeworsku.

fot. Urząd Gminy Wielopole Skrzyńskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.