Orech promocje

Już są – nowa droga i parking koło cmentarza w Gliniku

Gmina Wielopole Skrzyńskie zrealizowała kolejną inwestycję. Chodzi o budowę drogi gminnej oraz parkingu koło cmentarza w Gliniku.

Na wykonaniu inwestycji zależało nie tylko właścicielom okolicznych działek, ale wszystkim mieszkańcom. Droga ułatwi dojazd do cmentarza i zaparkowanie przy nim, zwłaszcza w zbliżającym się okresie Wszystkich Świętych. Nowy odcinek drogi ma długość 539,25 m. Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie: 327 563,00 zł, a całość inwestycji wyniosła 605 956,87 zł.

W ramach zadania wykonano między innymi:

 • stabilizację z cementu z doziarnieniem pospółką na całej długości przebudowywanej drogi,
 • wykonano jezdnię z nawierzchni asfaltowej o szerokości 3,5 m wraz z obustronnymi poboczami,
 • wykonano zjazdy indywidualne do działek przebudowano istniejące przepusty pod zjazdami,
 • umocniono prawostronny rów na całej długości drogi,
 • dodatkowo w celu wyłapania wody opadowo – roztopowej napływającej w kierunku DW 986 zaprojektowano odwodnienie liniowe typu ciężkiego wraz z przykanalikiem, a także zamontowano kratę odwadniającą jezdnię na wjeżdzie z drogi wojewódzkiej.

Gmina Wielopole Skrzyńskie ze środków własnych sfinansowała także połączenie parkingu kościelnego z przebudowywaną drogą oraz remont zjazdu do kaplicy. Dodatkowo wybudowany został parking przy cmentarzu w Gliniku z wyznaczeniem 31 miejsc postojowych, w tym jednego miejsca dla osób niepełnosprawnych.

2 komentarze na temat “Już są – nowa droga i parking koło cmentarza w Gliniku

 • 1 listopada 2021 o 19:00
  Permalink

  Inwestycja przydatna, ale naszym samorządowcom (zwłaszcza tym atencyjnym) ktoś powinien wytłumaczyć, że do otwierania jakichkolwiek miejsc nie używa się biało-czerwonej wstęgi!!!.
  I jeszcze dzieci trzymające te wstęgę by elita mogła ją przeciąć.
  Drodzy samorządowcy pora zacząć myśleć, miejcie szacunek do symboli narodowych. Nie zawsze Wy musicie być na pierwszym miejscu.

  Odpowiedz
 • 31 października 2021 o 11:01
  Permalink

  Brawo dla wójta że w tak małej gminie robi tyle dobrych rzeczy które służą ludziom

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.