Orech promocje

Policjanci zachęcają do noszenia odblasków

W okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej zapada zmrok, funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i dorosłych, policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” przypominają i zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych. W trakcie działań mundurowi zwracają także uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych.

Jesień to okres, w którym wieczory stają się coraz dłuższe, a pogoda bardzo często jest deszczowa, co powoduje, że zarówno piesi, jak i rowerzyści, poruszając się po drodze, stają się dla kierujących mniej widoczni. Stanowi to zwiększone ryzyko wystąpienia zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby zapobiec takim sytuacjom i zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i dorosłych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” przypominają i zachęcają mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego, aby korzystali z elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze, rozmawiając z pieszymi a przede wszystkim dziećmi, uświadamiają im, jak bardzo ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak widoczność na drodze wpływa na bezpieczeństwo. Policjanci zachęcają do noszenia elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, jak wymagają tego przepisy ruchu drogowego, ale również w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Pamiętajmy!
Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania, w sposób pozwalający na dostrzeżenie ich w światłach kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

źródło: KPP Ropczyce

2 komentarze na temat “Policjanci zachęcają do noszenia odblasków

 • 5 października 2021 o 16:02
  Permalink

  No ta , w miescie gdzie są chodniki , wszystko oświetlone rozdają odblaski , a wiocha niech dalej łazi po ciemku poboczami bez chodnika , bez oświetlenia … czasami zastanawiam się kto wymyśla te akcje ..

  Odpowiedz
  • 5 października 2021 o 17:41
   Permalink

   Ale wiocha do miasta przyjeżdża po zakupy 😀

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *