Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Staw Skrzynczyna już tak nie wygląda. Niebawem otwarcie w nowej odsłonie

Dobiega wyczekiwanego końca realizacja inwestycji na stawie Skrzynczyna w Sędziszowie Małopolskim. Zostanie otwarty już 15 października. Czy warto będzie się tam wybrać? Szczegóły przedstawiamy w poniższej relacji.
Zapewnienia Burmistrza zrealizowane?

Jak, nie tak dawno, pisaliśmy TUTAJ – Burmistrz Sędziszowa Bogusław Kmieć zapewniał, że niebawem staw Skrzynczyna będzie ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców. Jak się okazuje, ma to się stać jeszcze w tym miesiącu. Kończy się bowiem trzeci i ostatni etap realizacji tej inwestycji. Na co w związku z tym możemy liczyć?

Co tam zostało zrobione?

Podczas prac wspomniany akwen został między innymi oczyszczony oraz zmniejszony (z 1,4 do 0,8 ha) a także, dzięki doprowadzonej kanalizacji deszczowej, zapełnia się wodą chociażby z Alei 1000-lecia i przyległych jej ulic. Zamontowano już bramy wejściowe oraz ławki. Ukończono również dwie ścieżki edukacyjne – jedna z nich jest poświęcona faunie i florze, druga zaś grzybom. Spacerujący tymi ścieżkami mogą przeczytać na tablicach edukacyjno – informacyjnych, jakie gatunki grzybów występują w polskich lasach. Dzięki zamieszczonych tam figurom grzybów, spacerowicze od razu zobaczą niektóre, olbrzymich rozmiarów, ich okazy.

Jakie jeszcze atrakcje zobaczymy?

Największą atrakcją odrestaurowanej Skrzynczyny będzie pływająca fontanna, składająca się z 16 dysz, która abstrahując od pięknych efektów wizualnych, będzie także natleniać wodę w stawie. W przyszłości w pobliżu akwenu powstanie też siłownia pod chmurką. Teren wokół stawu, na którego zagospodarowanie władze lokalne Sędziszowa Małopolskiego pozyskały blisko 165 000 złotych ze środków zewnętrznych, 15 października ma zostać oficjalnie otwarty dla mieszkańców i gości. Jeśli jednak pogoda okaże się niesprzyjająca, wydarzenie to odbędzie się w innym terminie.

fot. reganowka.pl, TV Sędziszów Młp.

Jeden komentarz na temat “Staw Skrzynczyna już tak nie wygląda. Niebawem otwarcie w nowej odsłonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *