Orzech promocje

Zawalony dach, powalone drzewa na drodze – to skutki minionej wichury

Jak informuje rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Ropczycach, w środę i czwartek strażacy w powiecie ropczycko-sędziszowskim wyjeżdżali 7 razy do usuwania skutków porywistego wiatru (2 x w Zagorzycach, 4 x w Brzezinach i 1 x w Ropczycach).
Interwencje strażaków polegały na usuwaniu połamanych konarów i powalonych drzew na drogę. Jedna z interwencji dotyczyła zawalonego dachu na budynku gospodarczym.

Pierwsze wezwanie strażaków miało miejsce po g. 19 (w środę 20.10) w Zagorzycach. Jednostka OSP KSRG Zagorzyce Górne została zadysponowana do powalonego drzewa na drodze powiatowej. Niespełna godzinę później ochotnicy z Zagorzyc wyjeżdżali do usuwania drzewa na drodze gminnej, które całkowicie blokowało przejazd i zerwało linki elektryczne zasilające oświetlenie uliczne. Zdjęcia OSP KSRG Zagorzyce Górne ⬇

Kolejne interwencje miały miejsce w Brzezinach, tam strażacy ochotnicy dysponowani byli 2 razy w środę (po g. 20 i 21) i raz w czwartek (po g. 6) do powalonych drzew na drodze powiatowej i gminnej.

W tej miejscowości doszło także do zawalenia całości dachu na jednym z budynków gospodarczych, tutaj strażacy interweniowali w czwartek około g.14. Zdjęcia OSP KSRG Brzeziny ⬇

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x