Orech promocje

Ekwiwalent dla jednostek OSP z Gminy Ropczyce za wyjazdy i szkolenia

Na sesji Rady Miejskiej w Ropczycach radni rozmawiali o ekwiwalencie dla jednostek OSP za wyjazdy do zdarzeń. Wspomniano też o działaniach charytatywnych. Przeczytajcie o szczegółach.
Pieniądze za wyjazdy dla OSP

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach, w dniu 29 października 2021, radni uchwalili wysokość ekwiwalentu za wyjazdy i szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej. Wysokość stawki ustalono na 18 złotych za każdą godzinę udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych i 1 złoty za godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym. Po pozytywnym zaopiniowaniu przez komisje, radni jednogłośnie przyjęli tę uchwałę.

Radny podziękował

„Jest to kwota, która może nie zadowoli wszystkich ale na pewno zdopinguje bo do tej pory jeździli wszyscy za darmo. Ochotnik to jest ochotnik ale (…) w niektórych jednostkach brakuje strażaków ochotników do wyjazdu. Problemy ze zwolnieniami z pracy powodują, że strażacy tracąc na tym, nie wyjeżdżają. A to miejmy nadzieję trochę zrekompensuje. Dziękuję za podjęcie tej uchwały.” – podkreślił i podziękował Radny Rady Miasta – Andrzej Rachwał.

Turniej OSP dla Antosi z Witkowic

Radny wspomniał też o charytatywnym turnieju halowej piłki siatkowej strażaków dla mieszkanki Witkowic, Antosi Brandys. Podziękował za zaangażowanie gminie Ropczyce, zarządowi gminnemu OSP, Centrum Sportu i Rekreacji oraz w szczególności dla radnych osiedla Witkowice. „Umożliwiło to zebranie poważnej kwoty. Mogę poinformować, że zebraliśmy niecałe 16 000 dla Antosi. Wydaje mi się, że kwota bardzo dobra i dziękuję wszystkim za zaangażowanie.”

źródło zdjęcia: OSP Ropczyce-Śródmieście

2 komentarze na temat “Ekwiwalent dla jednostek OSP z Gminy Ropczyce za wyjazdy i szkolenia

 • 4 listopada 2021 o 18:14
  Permalink

  W końcu się strażacy OSP w Gminie Ropczyce doczekali, bo ustawa obowiązuje od 30 lat!!!, a uchwała Rady Miejskiej dopiero teraz. Ciekawe czy też będą czekać 30 lat na podniesienie diet i wynagrodzenia włodarza, przecież wobec prawa wszyscy są równi. Zobaczymy !

  Odpowiedz
  • 6 listopada 2021 o 00:08
   Permalink

   Grunt że pisi parlament podniósł sobie diety i nakazał to samo wójtom, burmistrzom, prezydentom miast w drodze ustaw i rozporządzeń. Skoro zmusza do tego ustawa nikt nie ma wyjścia. Muszą to zrobić. Przestańcie mydlić ludziom oczy. Do Glapy na nauki chodziłeś?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *