Orzech promocje

Gminy dostają pieniądze za szczepienia. Milion złotych trafi do Wielopola!

Rząd zorganizował konkurs dla gmin, które poprawiły wynik osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Są przewidziane nagrody pieniężne także dla gmin w powiecie ropczycko-sędziszowskim.
Które gminy zwyciężyły?

We wspomnianym wyżej konkursie rządowym o nazwie „Rosnąca odporność” chodziło o poprawę, wskutek działań samorządów, wyniku osób w pełni zaszczepionych w danej gminie. Chodzi o odsetek zaszczepionych w okresie pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 roku. Pierwsze trzy gminy otrzymują nagrody pieniężne. Są to następujące gminy z naszego powiatu:

  1. Wielopole Skrzyńskie – łącznie 2 216 zaszczepionych mieszkańców (wynik poprawiony o 4,930 punktu procentowego): nagroda to 1 000 000 złotych;
  2. Ostrów – łącznie 2 359 zaszczepionych (wynik poprawiony o 4,928 punktu procentowego): 500 000 złotych;
  3. Sędziszów Małopolski – łącznie 7 951 zaszczepionych (wynik poprawiony o 4,894 punktu proc.): 250 000 złotych.

Tuż za podium w naszym powiecie uplasowały się gminy Iwierzyce oraz Ropczyce z wynikami, poprawionymi kolejno o 4,4 i 4,2 punktu procentowego. Jako ciekawostkę można podać fakt, że w województwie podkarpackim gminy Cisna i Łańcut znalazły się w rankingu ogólnopolskim konkursu „Najbardziej odporna gmina”.

Na co można wydać te środki?

Przeznaczenie środków musi być zgodne z następującym celem, wyznaczonym przez organizatorów: cyt. „Samorządy mogą je wydać na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19. Mogą być to wszelkie czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków pandemii, w tym społeczno-gospodarczych”. Łączna pula nagród w konkursie to ponad 500 milionów! Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
melino
melino
2 lat temu

Myślę że wójt z Wielopola zainwestuje te pieniądze np: w poprawę Internetu w szkołach ,bo to co teraz jest, to jest obraz nędzy i rozpaczy .Pewnie łatanie dziur drogowych przyniesie mu kolejną elekcje ale odpływu młodych i zdolnych nie zatrzyma.

wu
wu
2 lat temu
Reply to  melino

Odpływ młodych i zdolnych ma związek z brakiem pracy i możliwości rozwoju, być może z wykluczeniem komunikacyjnym oraz słabo rozwiniętą branżą rozrywkową. Jakość internetu w szkołach ma z tym związek marginalny, jeśli nie żaden.

ole
ole
2 lat temu
Reply to  wu

Człowiek na początku swojego życia nie kształtuje swojej osobowość w branży rozrywkowej. Kształtuje się w szkole w organizacjach kulturalnych czy sportowych , więc dostęp do Internetu który w naszych szkołach jest na poziomie lat 90 ma niebagatelny wpływ na jego rozwój .
A co do miliona ,którzy zdobyli mieszkańcy Gminy Wielopola Skrz. to na jego wydatkowanie powinni mieć wpływ mieszkańcy naszej gminy , a nie nie bezradni którzy są pod butem Pana Ja zrobiłem .
To MIESZKAŃCY Gminy Wielopole Skrzyńskie wywalczyli tą dotację i oni powinni decydować, gdzie te pieniądze pójdą , bo to jest ich kasa, a nie urzędu.
W bardziej rozgarniętych gminach ,gdzie radni mają coś do powiedzenia, jest takie coś jak głosowanie na projekty ,którzy mieszkańcy gminy zgłaszają .Dlatego trzeba obudzić świadomość ludzi i zacząć działać bez rad Pana Ja zrobiłem .

Ekonomista
Ekonomista
2 lat temu

…jakby ktoś się zastanawiał skąd bierze się inflacja – to właśnie między innymi stąd… !
P.S. Rząd nie ma swoich pieniędzy! Jeśli mówi, że komuś “DA” – to znaczy, że zabierze Tobie /Margaret Thatcher/

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Ekonomista

zastanowiłem się i coś nie tak w tej analizie – jeżeli mi zabrano to mam mniej środków do wydania, przy inflacji mam ich więcej.

Pawel
Pawel
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Przy inflacji masz więcej ? Przeczytaj definicje inflacji

Katamita proboszcza
Katamita proboszcza
2 lat temu
Reply to  Ekonomista

Tu nie trzeba być ekonomistą żeby to rozumieć. Ale tak skomplikowanych rzeczy nie można wymagać od przeciętnego wyborcy PiSu, który posiada dodatkowy chromosom

Pepe
Pepe
2 lat temu

Czyjeś to lekko się rozdaje !!

Polak
Polak
2 lat temu
Reply to  Ekonomista

Ekonomistów bez liku. Dobry kawał.

Bun
Bun
2 lat temu
Reply to  Polak

Nie może Ci dać bo Sam nic nie ma. Sponsorują za nasze.Antyszczepionkowcy się zagotowali. 😁

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Ekonomista

Kiedyś na takie działania mówiło się przekupstwo, dzisiaj nazywa się to “nagroda”. Znak czasu upadku wszelkich zasad !

11
0
Would love your thoughts, please comment.x