Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Jak Sędziszów Małopolski obchodził narodowe święto niepodległości?

Sędziszów Małopolski uczcił 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy udowodnili, że 11 listopada to niezwykle ważne święto, również dla Sędziszowian.
Wzniosła atmosfera uroczystości

Przypomnijmy, że 11 listopada 1918 roku, wskutek zakończenia I Wojny Światowej, po przekazaniu władzy Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, Polska odzyskała niepodległość i na nowo pojawiła się na mapie politycznej Świata. W Sędziszowie Małopolskim upamiętniono to wydarzenie. Po zbiórce przy Komendzie Związku Strzeleckiego „Strzelec” uczestnicy przemaszerowali w asyście Orkiestry Dętej z Ropczyc oraz Patrolu Konnego w mundurach historycznych. O godzinie 12:00 mieszkańcy i goście uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji naszej ojczyzny. Po mszy złożono kwiaty przed pomnikiem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Patriotyzm w czystej postaci

Po przejściu uczestników pod Ratusz miało miejsce odśpiewanie hymnu polskiego, „Mazurka Dąbrowskiego” i wciągnięcie biało-czerwonej flagi na maszt. Orlęta Związku Strzeleckiego „Strzelec” złożyły uroczystą przysięgę a następnie złożono kwiaty pod pomnikiem 100 rocznicy odzyskania niepodległości. O godzinie 16:30 w podziemiach ratusza miała miejsce wieczornica patriotyczna w wykonaniu Orląt i Strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2051 imienia Majora Władysława Rudolfa-Wilka. O godzinie 18:00 Ratusz Miejski rozświetliły biało-czerwone światła, co zapoczątkowało iluminację patriotyczną, wieńczącą efektownie dzisiejsze uroczystości.

fot. TV Sędziszów Młp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *