Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Jeszcze więcej łóżek covidowych w sędziszowskim szpitalu

Decyzją Wojewody Podkarpackiego, Pani Ewy Leniart, szpital w Sędziszowie Małopolskim ma ponownie zwiększyć liczbę łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem.
Potrzeba więcej łóżek

O przekształcaniu Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Małopolskim na potrzeby walki z pandemią pisaliśmy niedawno TUTAJ. Jak przyznaje na profilu w jednym z serwisów społecznościowych Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Witold Darłak, decyzją Wojewody Podkarpackiego z 23 listopada 2021, Szpital Powiatowy w Sędziszowie Młp. ma powiększyć do 47 liczbę łóżek dla chorych na Covid-19. 10 nowych łóżek ma dołączyć do stanu obecnego począwszy od piątku, 26 listopada 2021 roku. Kolejne 10 łóżek ma być gotowych od środy, 1 grudnia bieżącego roku.

Dynamiczna sytuacja

Obecnie w sędziszowskim szpitalu znajduje się 27 łóżek, przeznaczonych do walki ze skutkami pandemii wirusa Sars-COV2. Na uwagę zasługuje fakt, że spośród zaplanowanych docelowo na 1 grudnia nowych miejsc dla pacjentów covidowych, minimum 4 mają mieć dostępny respirator a 3 mają być przeznaczone dla osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. „Aktualnie mamy 27 łóżek dla „covidowców”, wszystkie zajęte.” – zauważa Starosta naszego powiatu. „99% chorych w Sędziszowskim szpitalu to osoby niezaszczepione.” – dodaje.

6 komentarzy na temat “Jeszcze więcej łóżek covidowych w sędziszowskim szpitalu

 • 25 listopada 2021 o 16:12
  Permalink

  przecież zaszczepieni tez chorują, podczas tej fali w moim otoczeniu wiecej osob chorouje z tych co sa zaczepione

  Odpowiedz
 • 25 listopada 2021 o 07:33
  Permalink

  Tymczasem , w nieoficjalnych rozmowach szpitalnego personelu liczby i procenty są zgoła inne .

  Odpowiedz
 • 25 listopada 2021 o 07:32
  Permalink

  99% ? Co tak słabo ? 100% bardziej działa na wyobraźnię !

  Odpowiedz
 • 25 listopada 2021 o 06:35
  Permalink

  Niezaszczepione ? To brzmi tak samo wiarygodne jak bajka , że zaszczepieni nie chorują. Ostatnie kwarantanny w sędziszowskmi LO to wynik pełnego wyszczepienia nauczycieli czyż nie ? To łatwo sprawdzić tylko potrzeba chęci – panie Starosto !

  Odpowiedz
 • 24 listopada 2021 o 19:34
  Permalink

  99% z 27 daje ~26,7 osób nie szczepionych , czyli 0,3 osoby jest zaszeczepione, albo jest po 1 z 3 dawek ?

  Odpowiedz
 • 24 listopada 2021 o 19:25
  Permalink

  A kto się zatroszczy o pacjentów którzy leżą w szpitalu zawiązku z inną choroba a nie tylko Covid. Kto da gwarancję o bezpieczeństwo naszych bliskich? Czy w dzisiejszych czasach liczą się jeszcze pacjenci bez Covid? Widząc co się dzieje obawiam się że nie. Niech władze zastanowią się jak można bagatelizować innych pacjentów. Czemu nie zostanie zrobiona reorganizacja jednego szpitala pod kątem Covid. A jeden szpital by był dla pacjentów z innymi schorzeniami by dać im ten komfort że są bezpieczni z dala od pacjentów Covid. Pytania warto zadać władzom i niech przynajmniej będą na tyle odważni by n Anię odpowiedzieć.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.