Orzech promocje

Kolejni kierowcy z promilami na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego

Czterech kierowców, którzy usiedli za kółkiem, mimo, że wcześniej pili alkohol, zostało wyeliminowanych z ruchu przez ropczyckich funkcjonariuszy. Jeden z nich był sprawcą kolizji. 19-latek kierujący audi, wymusił pierwszeństwo przejazdu, doprowadzając do zderzenia z fiatem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W miniony weekend oraz dziś rano, na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego, funkcjonariusze wyeliminowali z dróg czworo kierujących, którzy usiedli za kółkiem, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Pierwszy z nich został zatrzymany w sobotę. Po godz. 19, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Wielopole Skrzyńskie. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący audi, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi marki Fiat. Dodatkowo badanie trzeźwości wykazało, że 19-letni kierujący audi miał 0,25 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Drugi z kierujących został zatrzymany w niedzielę przed godz. 20 na ul. Mickiewicza w Ropczycach. Tym razem dużą nierozwagą wykazał się 31-letni kierowca dostawczego fiata. Alkomat wskazał w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Kolejni kierujący zostali zatrzymani dzisiaj. O godz. 5.30, na ul. Jagiellończyka w Sędziszowie Małopolskim, funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego kierującego bmw, u którego badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.

Brakiem rozsądku wykazał się również 49-letni mężczyzna, który został zatrzymany do kontroli po godz. 7 w miejscowości Lubzina. Badanie alkomatem wykazało u kierującego prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wkrótce wszyscy ci kierujący poniosą odpowiedzialność przed sądem. Muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ropczyce

5 komentarzy na temat “Kolejni kierowcy z promilami na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego

 • 22 listopada 2021 o 19:33
  Permalink

  Brawo łapać tych patoli lać nie hamować się z tymi debilami

  Odpowiedz
 • 22 listopada 2021 o 16:50
  Permalink

  i niech sie lepiej tym zajmie policja a nie chodzi po sklepach i nęka ludzi za brak maski, jakos przez tyle czasu do tragedii w sklepie nie doszlo ze ktos nie mial maski a taki pijany na drodze może spowodować wypadek i zginie ktos niewinny

  Odpowiedz
  • 23 listopada 2021 o 00:26
   Permalink

   Tragedia to nie dzieje się w sklepie, tam się rozpoczyna ciąg zdarzeń.
   Koniec zaś jest parę tygodni później w szpitalu.

   Odpowiedz
  • 23 listopada 2021 o 09:04
   Permalink

   Dzisiaj szczególnie trzeba mówić gdzie jest dobro, a gdzie zło. Dobrze że nikt nie usprawiedliwia pijaków za kierownicą, ale też nie wolno usprawiedliwiać łamania innych przepisów. Dobrego samopoczucia

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *