Orech promocje

Kolejny defibrylator AED jest dostępny publicznie. Trafił na Stadion Miejski w Ropczycach

Defibrylator AED to urządzenie ratujące życie – za pomocą poleceń głosowych i wizualnych poprowadzi osobę udzielającą pomocy przez procedurę bezpiecznej defibrylacji serca w sytuacji zatrzymania krążenia u poszkodowanego. To niezwykle potrzebne urządzenie, znajduje się od końca 2019 roku na ropczyckim rynku, a teraz także na Stadionie Miejskim w Ropczycach – AED zawisł na ścianie budynku biurowo-szatniowego.

Kolejny automatyczny defibrylator AED został zamontowała na Stadionie Miejskim w Ropczycach na wniosek Burmistrza Ropczyc. Całkowity koszt zakupu to 6 349,50 zł z czego 4 000,00 zł to środki z funduszu prewencyjnego PZU.

Jak informuje Urząd Miejski w Ropczycach: Lokalizacja urządzenia na Stadionie Miejskim w Ropczycach nie jest przypadkowa. Każdego dnia obok defibrylatora przechodzą osoby korzystające z infrastruktury stadionu. Stadion to również miejsce rozgrywanych meczy i imprez masowych m. in. Dożynek Gminnych.

Defibrylator AED jest całkowicie bezpieczny dla poszkodowanego i osoby udzielającej pomocy, postępującej zgodnie z poleceniami głosowymi urządzenia. Może go użyć osoba bez przeszkolenia medycznego. Urządzenie samo analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana. W kilka sekund zbada pracę serca, a w razie potrzeby wygeneruje impuls elektryczny.

fot. Urząd Miejski w Ropczycach

Jeden komentarz na temat “Kolejny defibrylator AED jest dostępny publicznie. Trafił na Stadion Miejski w Ropczycach

  • 30 listopada 2021 o 23:44
    Permalink

    Super sprawa! Kiedy w pozostałych miejscach w mieście?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.