Orech promocje

Mieszkanka naszego powiatu dachowała po narkotykach

Prawo jazdy straciła 35-letnia mieszkanka Ostrowa, która spowodowała kolizję w Nagawczynie. Pasażerem był 18-latek z Niedźwiady. Do zdarzenia doszło 3 listopada około g. 20:30.
Dachowanie nieprzypadkowe

Wezwani na miejsce zdarzenia, w Nagawczynie, policjanci zobaczyli rozbity samochód osobowy marki Toyota, przewrócony na pasie zieleni. W karetce, która przyjechała wcześniej, medycy udzielali pomocy uczestnikom zdarzenia. Byli to mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego: 35-latka z Ostrowa i 18-latek z Niedźwiady. Zostali oni przebadani alkomatem. Kobieta była trzeźwa, jednak mężczyzna miał ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci postanowili więc wykonać testy na obecność narkotyków. Jak się okazało, intuicja ich nie zawiodła.

Rzecznik Policji potwierdza

„Narkotesty wykazały, że mężczyzna jest czysty pod względem narkotyków, jednak pod ich wpływem jest kobieta” – przyznaje st. asp. Jacek Bator, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Na razie wiadomo, że 35-latka z Ostrowa spowodowała kolizję będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci odebrali jej prawo jazdy. „Kobiecie grożą konsekwencje prawne, przewidziane w kodeksie karnym” – zapewnia w rozmowie z nami rzecznik dębickiej policji. Podobnie jak w przypadku jazdy po alkoholu, konsekwencje te są uzależnione od stężenia narkotyków w organizmie. Jego wysokość jest obecnie ustalana w laboratorium.

fot. OSP Nagawczyna

2 komentarze na temat “Mieszkanka naszego powiatu dachowała po narkotykach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.