Orech promocje

Spektakl “TYJA” Teatru Puppetterra będzie w Ropczycach

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach zaprasza na spektakl „TYJA” Teatru Puppetterra.

„TYJA” to wizualny, plastyczno – słowno – muzyczny, z elementami animacji spektakl Teatru Puppetterra dla dzieci i dorosłych (ok. 50 min.). To kolejna produkcja teatralna, związanego od 30 lat ze Sceną Plastyczną KUL Jarosława Figury,  zrealizowana tym razem w ramach Teatru Puppetterra.

„TYJA” opowiada o samotności, przyjaźni, pasji tworzenia i uzależnieniu
od świata technicznego.

Na widowisko zapraszamy w niedzielę, 28 listopada 2021 r. do Powiatowego Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach, ul. Mickiewicza 10, I piętro, sala nr 11. Godziny do wyboru:

  • Spektakl I: godz. 14.00.,
  • Spektakl II: godz. 16.00,
  • Spektakl III: godz.  18.00

Komunikaty organizacyjne:

1. Wstęp wolny.

2. Liczba miejsc ograniczona.

3. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja pod numerem 17 722 23 45.

4. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Szczegóły na www.pcek-ropczyce.pl

Jarosław Figura –  ur. 08.09.1968 r. w Ciepielowie – reżyser, scenograf, aktor i polonista. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej  w Lublinie                                               i Podyplomowego Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (Filia we Wrocławiu) 

Od 1991 r. aktor i dyrektor techniczny Sceny Plastycznej KUL, z którą zrealizował kilkanaście spektakli autorskich Leszka Mądzika. Zagrał w ponad 2000 przedstawień Sceny Plastycznej.  Wielokrotnie występował na teatralnych scenach w Europie (Austria, Białoruś, Bośnia  
i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry, Włochy),
a także m. in. w Australii, Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Peru, Indiach, Egipcie, Iranie, Libanie i Syrii.

Od 2011 r. wyreżyserował ponad 30 własnych spektakli, w wielu miastach Polski.

We wrześniu 2019 roku, ze spektaklem „Jaki Taki” zwyciężył w ogólnopolskim XXI Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Łodzi. W październiku 2020 roku stworzył w Lesku teatralizowaną wystawę z okazji 550 miasta /a w listopadzie wyreżyserował tam autorski spektakl pt. „Jedno życie leskie”, inspirowany życiem Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata – Józefa Zwonarza/.

materiał nadesłany: PCEK w Ropczycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *