Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Gminie Ropczyce będzie TANIEJ za wywóz śmieci

W wyniku działań gminy Ropczyce śmieci w 2022 roku będą tańsze. O jakie działania chodzi?
Dlaczego będzie taniej?

Na Sesji Rady Miejskiej w Ropczycach podniesiono projekt uchwały odnośnie decyzji Rady w sprawie ustalenia stawek za odbiór i przetwarzanie odpadów komunalnych na terenie gminy Ropczyce. Jak przyznaje Burmistrz Bolesław Bujak, obniżka jest możliwa w wyniku atrakcyjnie zrealizowanego przetargu, na którym zaakceptowano satysfakcjonującą kwotę. Choć kwota ta jest wyższa rok do roku o 6,2 % (powód to coraz większy tonaż, odbierany z gospodarstw) to jednak, jak konkluduje Burmistrz: „Jest to optymalna podwyżka, która umożliwia obniżenie tych opłat”.

Pomogło też uszczelnienie systemu

Pomaga też fakt o którym wspomina Burmistrz: „Stosujemy oprogramowanie komputerowe, które pomaga wyłuskać tych naszych mieszkańców, którzy nie zawsze zgodnie z prawdą składają oświadczenia o ilości mieszkańców w swoich gospodarstwach” oraz to, że Gmina ma poduszkę finansową w postaci nadwyżki z opłat za odpady z lat 2020 i 2021. „Nadwyżka powinna wystarczyć do 2 lat” – dodaje Bolesław Bujak.

Ile wyniosą nowe stawki za odpady?

Ponieważ radni jednogłośnie przyjęli uchwałę – nowe stawki będą niższe o 2 zł i wyniosą:

  • Gdy w danym gospodarstwie domowym zamieszkuje 5 osób i więcej – było 18,50, będzie 16,50/za osobę;
  • Gdy w danym gospodarstwie domowym zamieszkuje mniej niż 5 osób  – było 19,50, będzie 17,50/za osobę;
  • W Blokach – będzie 20 złotych/za osobę;
  • Będzie także obniżka o 1 zł/za osobę od podanej kwoty za posiadanie kompostownika.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

OK, z obniżki się cieszymy, a kiedy więcej pojemników na psie kupy? Kiedy pojemniki do selektywnej zbiórki w całym mieście? Eko punkty na baterie, ładowarki, kable, płyty cd, dvd, drobny sprzęt elektyczny, zarówki itd? Kiedy doczekamy się odpowiedniej ilości dzwonów na odpady przy blokach? Obniżka jest super, ale my nie mamy jeszcze INFRASTRUKTURY !!!!!!!!!!!!!! Kto wyposaży szkoły w pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów w każdej klasie i na korytarzu? CZEKAMY

1
0
Would love your thoughts, please comment.x