Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

ZAMIAST ZYSKAĆ, STRACIŁ 30 TYS. ZŁOTYCH

Kilkadziesiąt tysięcy złotych stracił mieszkaniec Ropczyc, który zaufał dzwoniącemu do niego mężczyźnie. Oszust, wykorzystując łatwowierność pokrzywdzonego, zainstalował w jego komputerze oprogramowanie, dzięki któremu przejął kontrolę nad kontem bankowym ofiary. W ten sposób z konta mężczyzny zniknęło 30 tys. złotych. Pamiętajmy! Obietnice superatrakcyjnych inwestycji bardzo często okazują się metodami działania oszustów.

W środę, do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, zgłosił się 49-letni mieszkaniec Ropczyc, który oświadczył, że został oszukany na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak relacjonował pokrzywdzony, kilka dni wcześniej, na jego telefon zadzwonił nieznany mu mężczyzna, który poinformował go, że posiada do wypłacenia środki zainwestowane na giełdzie. Aby dokonać ich wypłaty potrzebna była instalacja na komputerze specjalnego oprogramowania.

Nieświadoma ofiara, postępując zgodnie ze wskazówkami mężczyzny, przekazała oszustowi pełną kontrolę nad swoim komputerem, instalując tzw. „zdalny pulpit”. Gdy mężczyzna zalogował się na konto bankowe, przestępca uzyskał pełen dostęp do jego rachunku, a następnie wypłacił z niego 30 tys. złotych.

Ostrzegamy — przestępcy coraz częściej wykorzystują metodę na tzw. „zdalny pulpit”. Osoba, która zainstaluje takie oprogramowanie, udostępnia innym, nie tylko obraz z naszego monitora czy telefonu, ale także pozwala jej zarządzać naszym sprzętem, w taki sposób jakbyśmy to my sami wykonywali różnego rodzaju działania, w tym dokonywali płatności internetowych.

źródło: KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.