Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Wielopole jednak miastem? Ruszyły konsultacje

Rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat odzyskania praw miejskich przez Wielopole Skrzyńskie. Czy w 90 rocznicę ich utraty, miejscowość zyska na nowo prawa miejskie?
Wójt chce zmiany

O konsultacjach w tej sprawie pisaliśmy TUTAJ. Radni nie byli do nich pozytywnie nastawieni. W marcu tego roku uchwała została nawet zniesiona z porządku obrad rady gminy. Wójt Marek Tęczar, mimo niedawnych obiekcji radnych, przygotował krótką ulotkę na ten temat. Jej treść zawiera najważniejsze wiadomości odnośnie odzyskania praw miejskich przez Wielopole Skrzyńskie. W najbliższą niedzielę,  19 grudnia 2021 roku, odbędzie się także spotkanie w tej sprawie w Sołectwie Nawsie.

Czy ludzie będą chcieli praw miejskich?

O kwestii możliwości odzyskania praw miejskich przez stolicę gminy Wielopole Skrzyńskie pisaliśmy TUTAJ. Jak czytamy w ulotce informacyjnej, konsultacje społeczne w tej sprawie potrwają do końca stycznia 2022 roku. O ich terminach gmina będzie informować na bieżąco.

W ankiecie konsultacyjnej mieszkańcy Wielopola będą mieć możliwość wyboru jednej z trzech następujących opcji:

 1. Jestem za;
 2. Jestem przeciw;
 3. Wstrzymuję się.

Wójt Marek Tęczar podkreśla, że Wielopole spełnia wszystkie kryteria i przesłanki do tego, by na nowo zyskać prawa miejskie i stać się miastem. Wspomina o rynku, który jest charakterystyczny dla małych miasteczek. Jako zalety odzyskania praw miejskich wymienia prestiż, przyciągnięcie inwestorów i większe możliwości finansowe. Reaktywacja praw miejskich miałaby nastąpić 1 stycznia 2023 roku, ponieważ dokładnie 23 marca 2023 będzie miała miejsce 90 rocznica utraty tychże praw. Wójt uspokaja, że to nie ma znaczenia dla wysokości podatków, które i tak ustala rada gminy. Co na to mieszkańcy? Zobaczymy.

Link do ulotki znajdziecie TUTAJ.

14 komentarzy na temat “Wielopole jednak miastem? Ruszyły konsultacje

 • 21 grudnia 2021 o 11:46
  Permalink

  Na prawach sie zaczelo i na prawach pewnie sie skonczy..

  Odpowiedz
  • 30 grudnia 2021 o 21:08
   Permalink

   Wielopole Skrzyńskie zasługuje na miasto. W ostatnich latach bardzo dużo inwestycji, co też jest zasługą Pana wójta Tęczara (Wójt roku). Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 19 grudnia 2021 o 17:18
  Permalink

  hahahaha zaorał mnie wójt ostatnim stwierdzeniem cyt: “Wójt uspokaja, że to nie ma znaczenia dla wysokości podatków, które i tak ustala rada gminy.” – właśnie podatki, a sobie uposażenie i możliwość zasiadania na stołku jeszcze przez kolejne 2 kadencje. Odsuńcie tego gościa od władzy – lepiej zapytajcie ile debetu ma gmina, a radni ostatnio szacun – postawili się, bo to RADNI rządzą, a wójt ma pilnować, aby tak było wykonane – nie odwrotnie. Zastraszaniem to se może … A co do podatków hmm nie było obowiązkiem wprowadzać opłaty od budynków gospodarczych i bodajże od kostki. No ale co ja tam wiem, pan wójt taki światowy – chcesz mieszkać w mieście to się przeprowadź. Obyście mieszkańcy Wielopola nie pożałowali – podatki na bank Wam podniosą – bo będą musieli – jak z podwyżkami dla siebie.

  Odpowiedz
  • 20 grudnia 2021 o 09:25
   Permalink

   Po tym zdaniu widac że nie jesteś z Wielopola ” Obyście mieszkańcy Wielopola nie pożałowali – podatki na bank Wam podniosą – bo będą musieli – jak z podwyżkami dla siebie.”
   To zajmij sie swoja wiochą a nie interesuj się Wielopolem

   Odpowiedz
  • 20 grudnia 2021 o 17:30
   Permalink

   dokładnie, zajmij się swoją wiochą jak cie coś boli ze będziemy mieszkać w mieście. Widzę wszyscy tu wytykają jak to źle i drogo nie będzie. a różnice te będą niezauważalne. Natomiast bardzo zauważalne będą dodatkowe możliwości finansowe – dla małych miast to szansa na korzystanie z dwóch źródeł pomocowych środków unijnych – skierowanych dla miast i dla wsi. Tak to zawsze będziemy taka dziurą z której wszędzie jest daleko. Jestem jak najbardziej za I będę głosował na TAK. Tym bardziej że mieliśmy prawa miejskie jako jedni z pierwszych na Podkarpaciu o czym pewnie mało kto z was wie….

   Odpowiedz
 • 19 grudnia 2021 o 11:30
  Permalink

  Takie miasto, że nie ma ani jednego lekarza specjalisty. Mniejsze wiochy mają a u nas ani ginekologa ani okulisty, kardiologa itp. nawet raz w tygodniu!

  Odpowiedz
 • 19 grudnia 2021 o 11:25
  Permalink

  Miasto takie ,że człowiek lekarza specjalisty nie uświadczy. Mniejsze wiochy mają a u nas kobiety w ciąży jeździć muszą do ginekologa. A gdzie okulista , kardiolog itp.?

  Odpowiedz
 • 18 grudnia 2021 o 21:24
  Permalink

  Jestem mieszkancem tej gminy kupiłem działkę i mam dom jeśli bym chciał w mieście to nie budował bym się w Wielopolu A jeśli Wójt tak bardzo pragnie mieszkać w mieście niech się przeprowadzi

  Odpowiedz
  • 19 grudnia 2021 o 10:25
   Permalink

   jesli chciałes mieszkac na wsi to czego wybrałes Wielopole(które jest srednio wsią rolnicza) a nie wies np jaszczurowa,czy inne małe wioski, które raczej nigdy nie zostana miastem?

   Odpowiedz
 • 18 grudnia 2021 o 16:50
  Permalink

  I niech odzyska. Wielopole miało prawią miejskie znacznie wcześniej niż Sędziszów czy Ropczyce. Ponowne ich uzyskanie to dużo dynamiczniejszy rozwój dla nich jak i dla gminy.

  Odpowiedz
  • 20 grudnia 2021 o 13:50
   Permalink

   To ze miało prawa miejskie wcześniej nie oznacza że od razu się rozwinie

   Odpowiedz
 • 18 grudnia 2021 o 13:31
  Permalink

  I ludzie chodniki będą odśnieżali heh itp itd niech się dobrze zastanowią ludzie co to znaczy miasto heh

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *