Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Koncert noworoczny wybrzmiał w sędziszowskiej Farze

9 stycznia 2022 roku, w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sędziszowie Małopolskim, odbył się koncert noworoczny pt. „Raduj się świecie”.
Uczta muzyczna i nie tylko

W minioną niedzielę, o godzinie 19.00, artyści z całego Podkarpacia wystąpili na koncercie noworocznym „Raduj się świecie” w Kościele pw. Narodzenia NMP. Koncert, którego pomysłodawcą jest Pan Dawid Zając, składał się z trzech części – teatralnej, kolędowej i koncertowej.

Przybyli goście, w tym całe rodziny, wysłuchali znanych pastorałek i kolęd w zupełnie innej aranżacji niż są znane. Swój kunszt wokalny zaprezentowała Schola Parafialna pod opieką Pani Jadwigi Stysiał. Rozbrzmiały również odrestaurowane organy kościelne. W części teatralnej można było zobaczyć wikariusza z parafii, ks. Krzysztofa Kalamaszka, który posługiwał się miedzy innymi gwarą góralską.

Choć nie pierwszy to największy

Jaka jest historia tej pięknej i niecodziennej inscenizacji? „Koncerty zapoczątkowali Księża: Marcin Stachnik i Ryszard Sowa. My postanowiliśmy to kontynuować. Dostaliśmy też wyraźne sygnały, żeby to kontynuować. Wielu mieszkańców pisze i dziękuje nam za organizację takich wydarzeń.” – podkreśla Dawid Zając w rozmowie z TV Sędziszów Młp. Było to jak dotąd największe wydarzenie muzyczne w sędziszowskiej świątyni. Koncert ten był transmitowany na żywo a zarejestrowane nagranie znajduje się w Internecie, na Facebooku Parafii i na kanale MGOK. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Parafia pw. Narodzenia NMP w Sędziszowie Małopolskim, Sędziszowskie Wieczory Uwielbienia, Grand Lighting Design.

fot. TV Sędziszów Młp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.