Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nie ma już dopłat do śmieci w Sędziszowie Małopolskim

Samorząd Sędziszowa Małopolskiego nie będzie mógł już zwalniać z części opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi rodzin wielodzietnych. W związku z tym, od 1 stycznia opłaty rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny wzrosną.

Jeszcze w listopadzie Rada Miejska Sędziszowa Młp. uchwaliła, że zwolnieni częściowo z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będą właściciele nieruchomości położonych na terenie Gminy Sędziszów Małopolski, na których zamieszkują rodziny posiadające Karte Dużej Rodziny. Gmina planowała nadal dopłacać z budżetu gminy. Była to uchwała zmieniająca uchwałę z 2016 roku, gdzie ulga wynosiła 1,50 zł od kwoty przedmiotowej opłaty należnej od każdej osoby posiadającej Kartę Dużej Rodziny. W 2019 roku uchwalono dopłaty w kwocie 3 zł.

Od nowego roku dopłata ta miała wynosić 1,00 zł, ale uchwała została uchylona przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie. Samorząd nie może już dopłacić do rachunków więc koszty poniosą tylko mieszkańcy – np. 60 zł więcej zapłaci w tym roku rodzina 5-osobowa. W porównaniu z rokiem ubiegłym jest to aż 180 zł w przypadku rodziny 2+3.

9 komentarzy na temat “Nie ma już dopłat do śmieci w Sędziszowie Małopolskim

 • 15 stycznia 2022 o 09:54
  Permalink

  A kto komu broni dzieci mieć? Zazdrość i tyle w temacie. Nie umiesz zrobić?

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2022 o 23:26
  Permalink

  Co to, brakło w kasie nagle u populistów ? Rząd nie DA ? 🙂

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2022 o 14:56
  Permalink

  Ale za to mogą z dziećmi światełka pooglądać 🤣

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2022 o 14:11
  Permalink

  Co sobie naród wybrał to ma… Ale, że w Świetlanej Stolycy nie ma dopłat? Wstyd!

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2022 o 11:12
  Permalink

  I bardzo dobrze do wszystkiego już łapy wyciągaja bo im się należy a inny podatnik musi za to zapłacić

  Odpowiedz
  • 14 stycznia 2022 o 18:13
   Permalink

   Nareszcie! zagłosuję na każdą partię, która zlikwiduje ten patologiczny socjal w Polsce., który tworzy nowe patologie. 500+, 300+, teraz tarcza antyinflacyjna i dopłaty do energii dla rodzin, których dochód nie przekracza 1500 – czyli ludzie pracujący nic nie dostaną. Podobnie z Polskim Ładem, którego nikt nie ogarnia. W Polsce obecnie lepiej nie pracować, mieć piątkę dzieci i do pracy nie trzeba chodzić. A inflacja przez te socjalne kupowanie głosów nie ma końca i ludzi pracy nie stać na zakupy podstawowych produktów. A 500+? na co idzie? na gotowe żarcie z tacek, fajerwerki i inne głupoty, powinny być kartki i rozliczenia na co to wydają- edukacja, książki, pomoce naukowe, korepetycje, ubrania, leki itd., zostanie to przejedzone, a efekt tego żaden, no jedynie poza dziurą budżetową i inflacja i podwyżkami.

   Odpowiedz
  • 14 stycznia 2022 o 23:04
   Permalink

   Permalink Ty to jesteś jakiś chory człowieku wszędzie cie pełno, krótko i zwięźle wypier….

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.