Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Pierwsze mieszkanie chronione wspierane w gm. Sędziszów Małopolski

W Boreczku, w gminie Sędziszów Małopolski oficjalnie otwarto pierwsze mieszkanie chronione wspierane. Mieszkanie to przeznaczone jest dla osoby niepełnosprawnej, w szczególności osoby niepełnosprawnej fizycznie lub osoby z zaburzeniami psychicznymi lub dla osoby w podeszłym wieku czy przewlekle chorej.

Samorząd Sędziszowski na inwestycję pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w kwocie 64 tys. zł czyli 60% kosztów. Mieszkanie powstało w miejscu byłego mieszkania służbowego w szkole podstawowej w Boreczku. Posiada trzy pokoje, korytarz, łazienkę, kuchnie i duży taras. Lokal jest umeblowany i wyposażony w sprzęt AGD i RTV oraz podstawowy sprzęt domowy. Może w nim zamieszkać 3 osoby. Pomieszczenia są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kilka dni temu zamieszkała w nim już jedna osoba.

Celem mieszkania chronionego jest wspomaganie osób, które ze względu na sytuację życiową lub ze względu na niepełnosprawność są niesamodzielne. Ma pomóc im wrócić do samodzielnej egzystencji. Mieszkanie chronione wspomagane jest zazwyczaj przeznaczone dla osób o stopniu niepełnosprawności znacznym lub umiarkowanym. To osoby, które chociaż trochę mogą samodzielnie funkcjonować. Przy pomocy pracowników socjalnych, asystentów osoby niepełnosprawnej, psychologów lub terapeutów będą mogły powrócić do samodzielnego trybu funkcjonowania. W Boreczku, mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie opiekunek z ośrodka pomocy społecznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
2 lat temu

W koncu w Mops Sedziszow Mlp. jest wlasciwa osoba dyrektorem. W koncu widac pomoc, w koncu widac ze mozna pomagac innym. Brawo dla Grzegorz Wszolek!!!!!!!

Pająk
Pająk
2 lat temu

Piękna inicjatywa.Wygląda na to ,że nie do końca ktoś to przemyślał.Osoba niepełnosprawna fizycznie to potrzebuje brodzika,nie wanny,Pokazane schody,zamiast podjazdu ,bywają też dużym utrudnieniem.Warto by przedyskutować takie projekty nie tylko przy biurku.

Aga
Aga
2 lat temu
Reply to  Pająk

Osoba niepelnosprawna to szeroki zakres chorob. Nie musi byc kaleka zeby byc niepelnosprawna. Najpierw nalezy pomyslec a nie pisac.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Pająk

Brawo! Zauważyłem to samo… Bareja wstaje z grobu i pisze te scenariusze dalej… Ludzie… mieszkanie na pierwszym piętrze, wysoka wanna, schodów mnóstwo… Myślenie nie boli! Jak to widzę to mi się nóż w kieszeni otwiera! Wszystko robione na siłę! No ale MTV Sędziszów, światła flesze… Kiedy BRYFING?

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Ooo tak, bryfing musi być!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x