Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

REGION: Kolej gondolowa nad zaporą wodną w Solinie. Otwarcie już latem tego roku

Polskie Koleje Linowe przedstawiły, podczas uroczystego spotkania na zaporze w Solinie, inwestycję i rozpoczętą budowę kolei widokowej. Nowy ośrodek turystyczny Grupy PKL będzie mieć, prócz wyjątkowej lokalizacji, unikalne w skali Polski atrakcje turystyczne.
Wyjątkowa inwestycja

Dzięki wyjątkowemu połączeniu bieszczadzkiej przyrody z techniką, zapora na Jeziorze Solińskim od lat przyciąga wielu turystów. Polskie Koleje Linowe właśnie w tej wspaniałej lokalizacji tworzą atrakcyjną ofertę turystyczną, która już w tym roku umożliwi odkrycie bieszczadzkich krajobrazów z nowej perspektywy – wysokości wagonika kolei gondolowej i wieży widokowej.

Niecodzienna podróż

Podróż wagonikiem kolei linowej, który będzie mógł pomieścić 8 osób, rozpocznie się od stacji Plasza, zlokalizowanej przy solińskim deptaku. Stąd turyści, podziwiając majestatyczną zaporę oraz urokliwe Jezioro Solińskie, wyruszą w podróż do stacji usytuowanej na górze Jawor. Na trasie kolei rozmieszczonych zostało pięć podpór o różnych wysokościach, dlatego pasażerowie wagonika będą mogli podziwiać spektakularne widoki z różnych perspektyw. Najniższa podpora ma wysokość 17 metrów, a najwyższa aż 75 metrów (to najwyższa podpora kolei linowej w kraju). Wagony PKL pokonają odległość aż 682 metrów pomiędzy podporami nr 2 i 3, co także będzie rekordową odległością w Polsce. Powstały już budynki stacji oraz wszystkie pięć podpór kolei widokowej.

Wieża widokowa i park tematyczny

Turyści, podróżujący wagonikiem Polskich Kolei Linowych, dotrą na górę Jawor, na której będzie wieża widokowa. To z niej turyści z wysokości 50 metrów będą mogli podziwiać trasę, którą wcześniej pokonali wagonikiem, zaporę na Jeziorze Solińskim oraz malowniczy, bieszczadzki krajobraz. Tutaj też będzie się znajdować karczma wpisana w krajobraz otoczenia góry Jawor i wieży widokowej. Kolejną atrakcją nowego ośrodka turystycznego w Solinie będzie park tematyczny, zlokalizowany na powierzchni ponad 4 hektarów na górze Jawor. Każdy będzie tam mógł aktywnie spędzić czas oraz poznać historię tego pięknego zakątka Polski, zyskując świeże spojrzenie na czar Bieszczadów.

źródło zdjęć: PKL.pl i fb PKL Solina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.