Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Sędziszowski ratusz został zdewastowany. Wulgarne rysunki i napisy [ZDJĘCIA]

Ktoś na murach sędziszowskiego ratusza zostawił po sobie wulgarne rysunki i napisy: “CZWARTA SZPRYCA”, “WSTYDZI SIĘ WAS KRAJ”,, “J**** PIS”, to tylko część napisów, które po dzisiejszej nocy znalazły się na ratuszu.

Burmistrz Bogusław Kmieć mówi: jestem załamany, przygnębiony, jest to niesamowicie smutna informacja dla nas wszystkich, że mógł się dopuścić ktoś takiego aktu wandalizmu na zabytkowym budynku w centrum miasta. Do tej pory nie pamiętam, aby w historii Sędziszowa coś takiego się wydarzyło. Myślę, że podobnie zdewastowany ratusz był podczas działań wojennych.

Ja dodaje burmistrz: sprawa została już zgłoszona na policje, w tej chwili trwają czynności policyjne mające na celu zabezpieczenie śladów, zgrywany jest też materiał z monitoringu. Kamery są zamontowane na ratuszu.

Burmistrz ma nadzieję, że sprawca czy też sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Nie ukrywa, że zastanawia się także na wyznaczeniu nagrody za pomoc we wskazaniu osób, które dopuściły się wandalizmu.

52 komentarze na temat “Sędziszowski ratusz został zdewastowany. Wulgarne rysunki i napisy [ZDJĘCIA]

 • 22 stycznia 2022 o 13:09
  Permalink

  Oni niszczą ludziom życie. Ludzie nie wytrzymują i niszczą im elewacje. To tak nic takiego w stosunku do tego co się dzieję. Ludzie czują się po prostu bezsilni wobec Covid propagandy.

  Odpowiedz
 • 20 stycznia 2022 o 07:49
  Permalink

  cos ta elewacja za szybko po tym remoncie tak spękała myślę ze firmie która to robiła jest to na ręke bo teraz odnowią na koszt sprawcy (oczywiście wandalizmu nie popieram)

  Odpowiedz
 • 20 stycznia 2022 o 00:18
  Permalink

  Nikt NORMALNY tego nie zrobił. Komuś nie tylko we łbie się poprzewracało, żeby tak spaprać ratusz. W nagrodę za ten “wyczyn” – naprawa elewacji i nic więcej.

  Odpowiedz
 • 19 stycznia 2022 o 21:25
  Permalink

  W ten sposób osoba,która uczyniła ten napis nic nie zmieni. Jedynie jego/jej życie ponieważ prawnie odpowie za czyn karalny.
  Nie warto to jak walka z wiatrakami.

  Odpowiedz
  • 3 lutego 2022 o 19:35
   Permalink

   Co proponujesz zatem?
   Bo nie płacić podatków się nie da, spróbuj nie wysłać dzieci do szkoły to ci je zabiorą, pracę ci opodatkują 3 razy a papiery będziesz wypełniał 2 razy dłużej niż pracował.

   Odpowiedz
 • 19 stycznia 2022 o 20:32
  Permalink

  Stałem murem za lekarzami. Teraz jest mi za was wstyd. Oby wam wszystkie dodatki zabrali zrównali do najniższych a jak się nie podoba to wypad z kraju bandyci. Brawo dla malarzy tylko się pisać nauczcie i będzie ok.

  Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 20:56
   Permalink

   Brawo!!! W punkt trafione tak jest to co się dzieje z lekarzami to skandal przy tym ile zarabiają za swoją pracę bo zarabiają grube pieniądze a ludzi traktują jak zwierzęta. NORYMBERGA 2!!! ALE NAWET JEŚLI ICH NIE DOSIĘGNIE TO BÓG ICH ROZLICZY

   Odpowiedz
  • 20 stycznia 2022 o 01:23
   Permalink

   Kto cie wtedy będzie leczył ? Lekarzy jest mało a wykształcenie lekarza jest długie i kosztowne. Im jest ich mniej tym będą cenniejsi a co za tym idzie: drożsi. Dlatego nikomu nie jest na rękę ich wyjazd. Tak samo jest z każdym innym zawodem, towarem czy usługa. Nie masz bladego pojęcia o wolnym rynku to przykre że o przyszłości tego kraju decydują takie cymbały jak ty.

   Odpowiedz
   • 20 stycznia 2022 o 16:31
    Permalink

    A kto teraz LECZY? Zobacz sobie wypowiedź w-ce ministra zdrowia, lekarze rodzinni POZ powiedzieli że NIE BĘDĄ LECZYĆ CHORYCH LUDZI ! Nic nowego się nie dowiedzieliśmy bo jak jest to każdy kto próbował się przekonał… Często słyszymy rozmowy lekarzy i słyszymy “nieszczepionych proszę mi nie zapisywać” 😡 żeby było ciekawiej, już więcej szczepionych choruje niż nie szczepionych. Zestawić to z tą pierwszą wypowiedzią, to się okazuje że lekarze POZ nie chcą leczyć w ogóle, żadnych ludzi! No to kurwa krowy paść !!! A nie za nasze pieniądze w stołki pierdzic ! Prawdziwi lekarze się znajdą. Chciałam zauważyć, że są też np farmaceuci czy zielarze, którzy też znają się na rzeczy. Skoro lekarze nie chcą leczyć chorych ludzi…TO WON !!!

    Odpowiedz
 • 19 stycznia 2022 o 18:57
  Permalink

  na covid szczepią w dawnej szkole “2” może się komuś budynki pomyliły, nomen omen nie wiem ile kosztuje malowanie ratusza ale słusznym byłoby obciążenie sprawcy takim kosztem

  Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 21:20
   Permalink

   Wejdźcie na stronę Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego tam jest opublikowany raport za okres 27.12.2020 do 30.11.2021 NIEPOŻĄDANYCH ODCZYNÓW PO SZCZEPIONCE PRZECIW CIVID 19, To jest tylko mała część tego co się dzieje po zaszczepieniu bo bardzo trudno to zgłosić, zastanówcie się czy warto

   Odpowiedz
 • 19 stycznia 2022 o 14:22
  Permalink

  Do wandalizmu doszło dokładnie pod obiektywami kamer. Więc ustalenie “malarzy” raczej nie powinno być trudne.

  Odpowiedz
 • 19 stycznia 2022 o 13:24
  Permalink

  Złapać tego lewako-naziola! Każde faszystowskie zachowania lewactwa trzeba piętnować. Nie ma zgody na lewacką, niszczycielską agresję!!! Dosyć tej patologii! Sędziszów to nie lewacki syf, w którym lempart może niszczyć i podpalać! Powstrzymajmy wulgaryzmy i nienawiść lewackiej hołoty, zanim zaczną nam palić domy!

  Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 14:02
   Permalink

   Jakie barbarzyństwo toż to sama prawda!!

   Odpowiedz
   • 19 stycznia 2022 o 17:09
    Permalink

    Może się przedstawisz, skoro wygłaszasz takie komentarze. Luka85 to mężczyzna, kobieta, a może jakieś gender ? A najbardziej prawdopodobne, że luka w myśleniu i mózgu

    Odpowiedz
    • 19 stycznia 2022 o 21:20
     Permalink

     Niech Polizei zacznie pilnować porządku w mieście a nie robić karierę na maseczkach bo dziś nie złapali to trzeba stać pod sklepami

     Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 15:45
   Permalink

   Naziolami są zazwyczaj skrajni prawicowcy, a nie lewacy.

   Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 18:04
   Permalink

   Miłoszku naziole to akurat są prawacy a nie lewacy. Idź odrób lekcje bo jutro masz na 8 do szkoły

   Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 19:01
   Permalink

   Nie widzę tu wulgarnych napisów sama prawda!!!!

   Odpowiedz
   • 3 lutego 2022 o 16:51
    Permalink

    Brawo!
    Czas w końcu się obudzić a nie żyć nadzieją że kiedyś będzie lepiej i dalej udawać że nic złego się nie dzieje. Z jednej strony narzekamy na upośledzoną służbę zdrowia a potem dajemy na orkiestrę która przecież wyręcza państwo w ich podstawowych obowiązkach.
    Nie ma żadnej pandemii, i oficjalnie nie będzie bo wg. prawa wtedy rząd musiał by wypłacać ogromne odszkodowania firmom przez ubezpieczycieli że ograniczają wolny rynek. No ale spryciarze doskonale wiedzą że trzeba powoli doić krowę żeby nie umarła.

    Odpowiedz
  • 20 stycznia 2022 o 09:16
   Permalink

   Autorami napisów nie są ani lewacy ani “POpaprańcy”, bo oni akurat nie negują pandemii i posłusznie się szczepią. To raczej elektorat PiS i Konfederacji zasila szeregi antyszczepionkowców i antycovidowców.

   Odpowiedz
 • 19 stycznia 2022 o 13:20
  Permalink

  Lewacko-nazistowskie barbarzyństwo hołoty spod znaku lempart! Szok! Skąd w ludziach tyle nienawiści i POpapranej agresji?

  Odpowiedz
  • 20 stycznia 2022 o 01:26
   Permalink

   Wyzywasz od nazistow i hołoty, zganiasz na po, a na koniec skąd tyle agresji…? Xd twój wódz i jego media dały na nią przyzwolenie.

   Odpowiedz
 • 19 stycznia 2022 o 12:19
  Permalink

  Ludzie opamiętajcie się. Przestańcie zionąć jadem, bez względu po której stronie sceny politycznej jesteście.

  Odpowiedz
   • 3 lutego 2022 o 19:33
    Permalink

    Lewacy i naziści to mieli tak dużo wspólnego ze sobą jak konik morski z koniem 🙂

    Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 18:09
   Permalink

   Część ci się podoba część nie. Czyli po części popierasz ten wandalizm. Bez względu co jest napisane na murze jest to wandalizm.

   Odpowiedz
    • 19 stycznia 2022 o 15:00
     Permalink

     Ale wy jesteście durni. To nie chodzi o głupie napisy . Tylko o to że ktoś zdewastował ratusz. Nie ważne co napisał lecz to że to zrobił. Takie hamstwo na przystankach czy na murach też mi się nie podoba. Gdyby to był piękny rysunek to co innego a nie jakieś bazgry przez nudzacych się gowniarzy

     Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 12:30
   Permalink

   Nauczcie się ze to się leczy w jeden do 3 dni. Nauczcie się i nauczcie lekarzy bo oni się boją leczyć albo wolą brać dodatki. To wszystko jest już dawno…
   Trochę szkoda ratusza

   Odpowiedz
 • 19 stycznia 2022 o 10:30
  Permalink

  Może wkońcu ktoś poszedł po rozum do głowy. Wandalizmu nie popieram ale hasła jak najbardziej trafione, bo jak to jest ze lekarz nie przyjmie cie do gabinetu bo jest “covid” i tylko tele porada. A prywatnie to jak najbardziej ( za 200 zł) i jeszcze lekarz pyta sie co Panu dolega i po co Panu ta maseczka na twarzy. Lekarze powinni leczyć a nie zarabiać na “covidzie” bo ludzie w domach umierają.

  Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 11:42
   Permalink

   no niestety to jest gorzka prawda z tymi lekarzami i ich zarobkami teraz

   Odpowiedz
 • 19 stycznia 2022 o 10:02
  Permalink

  Panie Kmieć, poskarż się Niedzielskiemu, może coś dołoży do nagrody.

  Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 10:15
   Permalink

   Może i ciulowy przekaz bo na ,zabytkowym budynku ale ludzie mają już dość, śmieszna plandemia na której zarabiają tylko medycy którym płacą za udawanie że srovit jest gorszy od wszystkich chorób razem wziętych

   Odpowiedz
  • 19 stycznia 2022 o 13:14
   Permalink

   Genetycznym śmieciem to ty jesteś. W dodatku pewnie bezmozgiem i covidiota .

   Odpowiedz
   • 19 stycznia 2022 o 16:02
    Permalink

    Japa bo ścianę ci czapeczkę leśny kmiotku

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *