Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Skoczek z naszych stron w konkursie Lotos Cup 2022 w Zakopanem

II edycja zawodów Lotos Cup odbyła się w dniach 21-23 stycznia 2022 na Kompleksie Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha w Zakopanem. Świetny występ zanotował podczas nich skoczek z naszych okolic.
Popularyzacja skoków narciarskich

Zawody LOTOS Cup, są organizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – LOTOS Szukamy Następców Mistrza.

Jak możemy przeczytać na stronie Polskiego Związku Narciarskiego:

Prawdziwa zima zawitała do Zakopanego, gdzie przez ostatnie dwa narciarze rywalizowali w drugiej tej zimy edycji LOTOS Cup. Na starcie zawodów stanęło łącznie 130 uczestników, którzy walczyli o medale w siedmiu kategoriach wiekowych: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka, Kobiety, Junior Młodszy, Junior i Senior. W konkursie skoków narciarskich wystartowali reprezentanci Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy.

Kolejny sukces Dawida Kaszuby

O pochodzącym z Bystrzycy (Gmina Iwierzyce) 25 – letnim skoczku pisaliśmy także TUTAJ. Skoki w ramach Lotos Cup 2022 odbyły się na skoczni o rozmiarze HS-70. Dawid Kaszuba wystąpił w 2 konkursach tej edycji zawodów w kategorii Seniorzy. W obu zajął 9 miejsce. Mieszkaniec naszego powiatu miał również wystąpić w kombinacji norweskiej, jednak w biegu przeszkodziła mu kontuzja.

Udany konkurs

Jak pisze nam Kaszuba:

Jest to mój najlepszy start w zawodach tej rangi. Nie odbiegłem strasznie od zawodników, którzy trenują na co dzień. Miałem też startować dziś w kombinacji norweskiej, jednak naciągnąłem sobie mięsień dwugłowy i nie wystartowałem w biegu. W sumie można powiedzieć, że skoki też oddawałem z tą kontuzją.

W Mistrzostwach Polski Seniorów dwóch skoczków z powiatu ropczycko-sędziszowskiego

Warto wspomnieć, że 28 października ubiegłego roku Dawid wystartował w Mistrzostwach Polski Seniorów, które również odbyły się w Zakopanem, gdzie zajął 58 miejsce w kwalifikacjach.

Co ciekawe, w tym konkursie przedskoczkiem był pochodzący z Ropczyc Mateusz Kulpa, który trenuje wraz z Dawidem w klubie sportowym ZKN Sokół Zagórz.

Życzymy dalszych sukcesów.

Dawid Kaszuba ⬇

Mateusz Kulpa⬇

zdjęcia nadesłane: Dawid Kaszuba, konkurs Lotos Cup2022 fot. Dawid Groszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *