Orech promocje

Skrzypaczka z Sędziszowa Małopolskiego w Dzień Dobry TVN

W znanym programie telewizji śniadaniowej wystąpiła Basia Kawa. Skrzypaczka z Sędziszowa Młp. jest posiadaczką wyjątkowego instrumentu.
Płonące skrzypce

W popularnym programie „Dzień Dobry TVN” z utworem „Violin fire” (dosłownie „ogień skrzypiec” – przyp. red.) wystąpiła Basia Kawa. Pochodząca z naszych okolic artystka, może pochwalić się wyjątkowym instrumentem muzycznym. Jej piękne, 5-strunowe, skrzypce elektryczne zostały wykonane specjalnie dla niej w Stanach Zjednoczonych przez Johna Jordana. „Zgodził się nawet zwęzić dla mnie gryf. Dzięki 5 strunie mogę osiągać wymarzone efekty muzyczne” – przyznaje Basia. „Skrzypce często kojarzą się ze spokojnym, lirycznym instrumentem, może nawet nudnym czasami. Ja chcę to odczarować (…) pokazać ogień, który drzemie w skrzypcach elektrycznych” – podkreśla dalej Sędziszowianka.

Gra i tańczy. Dlaczego?

Dlaczego Basia Kawa wybrała tak trudny instrument? „Edukacja na skrzypcach jest trudna. Trzeba bardzo dużo cierpliwości, żeby osiągnąć zadowalający poziom, żeby brzmienie było idealne (…) Mój mąż pytał, co chciałabym w życiu robić. Zawsze niezmiennie odpowiadałam, że chciałabym śpiewać, grać na skrzypcach, koncertować, pisać piosenki, występować. To jest coś, co absolutnie uwielbiam.”- zaznacza skrzypaczka z Sędziszowa Małopolskiego. Artystka wykonuje także taniec nowoczesny, który w połączeniu z chropowatym brzmieniem elektrycznych skrzypiec, daje niezwykły efekt, kojarzący się z twórczością słynnej Brytyjki, Vanessy Mae. Redakcja naszego portalu życzy wielu dalszych sukcesów.

Podsyłamy link do występu Basi w DDTVN – https://www.facebook.com/watch/?v=600300987730686

zdjęcia: profil fb Basia Kawa Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *