Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Sukces Komitetu „Bezpieczne Witkowice”! Są pieniądze i zgoda Ministerstwa.

Ministerstwo Finansów zatwierdziło plan inwestycyjny dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, co jest kamieniem milowym inwestycji, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Witkowic. 
Słowem przypomnienia

O tej sprawie ostatnio pisaliśmy TUTAJ.  Problem sięga 15 lat wstecz, kiedy to mieszkańcy osiedla Witkowice zgłosili potrzebę przebudowy jezdni w obrębie DK 94 ku poprawie ich bezpieczeństwa. Chodziło wówczas o 300-metrowy odcinek chodnika i dwa przejścia dla pieszych: przy ulicy Rzeszowskiej oraz przy ulicach Mickiewicza i Pałacowej. Pomimo wielu obietnic GDDKiA, dotyczących rychłego załatwienia sprawy, inwestycja została sklasyfikowana na 666 miejscu na liście priorytetów a problem przeciągał się wzbudzając irytację radnych i niepokój mieszkańców.

Warto walczyć o swoje

Pod koniec listopada nastąpił przełom w sprawie. Dzięki pomocy lokalnych mediów (mowa również o naszych działaniach) oraz interwencji ekipy POLSAT NEWS, które nagłośniły sprawę, a także staraniom sztabu osób (z Panami Radnym Michałem Przystasiem i Posłem RP Kazimierzem Moskalem na czele) dzisiaj możemy mówić o sukcesie, który wprowadza tą inwestycję w kluczową fazę (fazę wykonania) a mieszkańcom Witkowic daje pewność bezpieczeństwa.

Dzięki dzisiejszej zgodzie, wydanej przez Ministerstwo Finansów, będzie tak, jak opisuje na swoim profilu w mediach społecznościowych Radny Rady Miejskiej w Ropczycach, Pan Michał Przystaś:

Powstaną w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK94 w miejscowości Ropczyce” dwa przejścia dla pieszych przy ulicy Rzeszowskiej i ul. Mickiewicza oraz blisko 2 km chodnika o który walczą mieszkańcy Osiedle Witkowice. Dziś po rozmowie z GDDKiA w Rzeszowie otrzymałem informacje, że do 3 miesięcy zostanie ogłoszony przetarg na zaprojektowanie w/w zadania. W tym roku ma zostać sfinalizowana kwestia gotowości projektu a w przyszłym roku wykonanie chodnika wraz z przejściami dla pieszych w jednym etapie. Wartość całego przedsięwzięcia patrząc na aktualne ceny na dziś szacuje się na blisko 3 Mln złotych. Jest to niewątpliwie wspólny sukces zdeterminowanych mieszkańców naszego osiedla.

Spełnione nadzieje

Pan Michał Przystaś dodaje:

W imieniu całego Komitetu Społecznego BEZPIECZNE WITKOWICE kieruję podziękowania dla wszystkich aktywnych w tych działaniach na przestrzeni ostatnich miesięcy a w szczególności Posłowi RP Kazimierz Moskal, który w ostatnich miesiącach kilkukrotnie interweniował w naszej sprawie w warszawskiej centrali GDDKiA. Rzecz jasna będziemy jako KOMITET SPOŁECZNY bacznie się przyglądać postępom prac w GGDKiA w Rzeszowie by finalnie w 2023 roku cieszyć się oczekiwaną od 15 lat poprawą bezpieczeństwa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x