Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Sędziszowie wykonasz bezpłatny test antygenowy

W jednej z aptek w Sędziszowie Małopolskim wykonasz bezpłatny test antygenowy, wykrywający zakażenie koronawirusem.
Walka z pandemią

Od 27 stycznia 2022 rząd stworzył możliwość, by Polacy mogli bezpłatnie wykonywać w aptekach testy antygenowe, wykrywające wirusa Sars COV-2. Jak zdradza nam rzecznik prasowy podkarpackiego oddziału NFZ, Pan Rafał Śliż, w dziewięciu aptekach w naszym województwie istnieje taka opcja. To stan na chwilę obecną, spodziewamy się kolejnych – podkreśla rzecznik.

W naszym powiecie można wykonać test w Aptece Nova pod adresem: Sędziszów Małopolski, ul. Jana Pawła II 54 a. Jest taka możliwość również między innymi w Dębicy (ul. Kolejowa 44) i Mielcu (ul. Stefana Batorego 20).

Ważne informacje          

Jak czytamy na stronie www.pacjent.gov.pl:

Jeśli masz objawy COVID-19, miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem lub masz w pracy kontakt z dużą liczbą osób, znajdź aptekę, w której możesz zrobić bezpłatny test i udaj się tam. Badanie przeprowadzi farmaceuta, a wynik poznasz na miejscu.

Inne ważne informacje:

  • Wynik testu znajdziesz także, jak w przypadku testu PCR, na Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji mojeIKP;
  • W przypadku negatywnego wyniku testu, otrzymasz Unijny Certyfikat COVID (ważny 48 godzin);
  • Po dodatnim wyniku testu zostaniesz skierowany/a na izolację domową. Po 10 dniach otrzymasz Krajowy Certyfikat COVID, świadczący o ozdrowieniu;
  • Krajowy Certyfikat będzie honorowany tylko w Polsce;
  • Każdy może wykonać bezpłatny test antygenowy w aptece, która bierze udział w programie. Nie ma ograniczenia liczby testów, które mogą być wykonane u jednej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.