Orzech promocje

Wiosną rusza budowa kolejnego bloku przy ul. Mehoffera w Ropczycach

Dążenia ropczyckiego TBS-u i Gminy Ropczyce do uzyskania środków z Rządowego Programu Wspierania Społecznego Budownictwa Czynszowego na budowę kolejnego bloku mieszkalnego z częścią handlowo-usługową przy ul. Mehoffera 17 w Ropczycach zostały pomyślnie zakończone.
Są pieniądze

Wniosek złożony przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego został zaakceptowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, dzięki czemu już wiosną 2022 roku spółka zamierza rozpocząć budowę bloku. Radni Rady Miejskiej w Ropczycach, podczas ostatniej sesji, podjęli też uchwałę o przeznaczeniu na ten cel kwoty w wysokości 2 mln złotych.

Jaki to blok?

Przy ulicy Mehoffera 17 powstanie blok, w którym będzie się znajdować 35 mieszkań czynszowych. Zgodnie z planem TBS-u, mieszkańcy będą mogli korzystać z dopłat do czynszu przez 15 lat od zasiedlenia, a także z możliwości uzyskania własności po upływie 15 lat. Gwarantowany jest wysoki standard wykończenia lokali pod klucz i umiarkowany czynsz.

Wnioski można jeszcze składać

Do 10 stycznia 2022 roku komisja, którą powołał Burmistrz Ropczyc, rozpatrzy 57 złożonych wniosków o mieszkania w tym bloku. Można jeszcze składać wnioski w trybie ciągłym – będą one wpisane na listę rezerwową. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie TBS przy ul. Parkowej 1 w Ropczycach.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu

Czy to jest prawda że trzeba dostarczać do TBS wysokość dochodów i jak się zacznie trochę lepiej zarabiać lub dorosłe dzieci zaczną pracować i zwiększy się dochód na osobę to czynsz może bardzo wzrosnąć.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

tu ci ktos na pewno odpowie… hahaha… przeczytaj artykul! zadzwon do TBSu i sie zapytaj, no chyba ze sie wstydzisz to popros mame albo kolege

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

A nie uważasz, że przy okazji takiego artykułu dobrze byłoby podać bardziej dokładne warunki najmu. Mama ani kolega nie są mi potrzebni by wykonać telefon do TBS. Zamiast dzwonić przeczytałem bardzo dokładnie ustawę o TBS łącznie z ostatnimi poprawkami. I wiem że to nie dla mnie. Mam za wysokie dochody. Gdyby ktoś chciał się zapoznać z ustawą podsyłam link : “Tekst ujednolicony” https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19951330654

3
0
Would love your thoughts, please comment.x