Orzech promocje

Zbliża się 100 – lecie ropczyckiego Liceum

W 2023 roku ropczyckie Liceum Ogólnokształcące będzie obchodziło jubileusz 100-lecia istnienia. To doniosłe wydarzenie, nie tylko dla całej społeczności szkolnej, lecz również dla wszystkich mieszkańców miasta Ropczyce.
Podziel się wspomnieniami

Żeby upamiętnić to wydarzenie i przypomnieć bogatą historię szkoły, jej społeczność pragnie stworzyć „Monografię Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach”.

Zwraca się więc do wszystkich, którzy z rozrzewnieniem wspominają szkolne lata, aby włączyli się do pracy nad planowaną publikacją. Przypominając łacińską maksymę: „Słowa ulatują, pismo pozostaje” (oryg. „Verba volant, scripta manent” – przyp. red.), społeczność szkoły prosi, by:  „podzielić się swoimi wspomnieniami z czasów szkolnych, opisać zapamiętane tradycje, utrwalić historie warte ocalenia od niepamięci”.

Aby ułatwić chętnym pracę, zaproponowano wybrane zagadnienia, które zostały ujęte w dwóch formularzach dostępnych TUTAJ i TUTAJ. „Wielką wartość mają dla nas pełne listy absolwentów danego oddziału oraz fotografie wraz z pełnym opisem, ilustrujące wydarzenia szkolne. Prosimy o przesłanie ich przy pomocy TEGO formularza.” – możemy przeczytać na stronie internetowej Liceum.

Można też wysłać pocztą i e-mailem

Wypełnione formularze można odsyłać do 31.10.2022r. Wspomnienia w innej formie należy przesyłać na adres szkoły:

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki

ul. Mickiewicza 12

39-100 Ropczyce

e – mail: jubileusz@loropczyce.pl

telefon: 17 22 28 270

„Wszystkie nadesłane prace będą udostępniane na stronie internetowej w zakładce Jubileusz 2023 oraz na fanpage’u Liceum.” – podkreśla społeczność szkolna. Zbliżający się wielkimi krokami jubileusz to uroczystość istotna dla wszystkich, którzy zapisali się na kartach historii szkoły, dlatego istotna jest pomoc w upamiętnieniu związanych z nią osób i wydarzeń.

fot. Starostwo Powiatowe w Ropczycach, LO Ropczyce

2 komentarze na temat “Zbliża się 100 – lecie ropczyckiego Liceum

 • 6 stycznia 2022 o 16:17
  Permalink

  Moja matura to 1978 rok. A moja klasa, profil humanistyczny, to same dziewczyny. Wychowawczyni – pani Wozowicz. Przez prof. Viscardiego (fizyka, astronomia) porównane do stada owieczek przyprowadzonych wprost z pastwiska do liceum😁 Z perspektywy czasu ………, przyznaję rację.

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2022 o 10:00
  Permalink

  Moja szkoła LZ lata 1996 -1990.Wychowawczyni pani Rogoszewska .Pozdrawiam nauczycieli jak i kolegów i koleżanki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *