Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Będzie bez dziur i wybojów m.in. na ul. Leśnej w Ropczycach. Powstaną także nowe odcinki chodników

Kolejny nabór z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg został rozstrzygnięty, skutkiem czego powstanie nowa droga w naszym powiecie.
Są pieniądze na nową drogę

Nasz powiat otrzymał wysokie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jak chwali się Starosta Witold Darłak w swoich mediach społecznościowych:

Powiat Ropczycko-Sędziszowski otrzymał dofinansowanie na zadanie „Przebudowa drogi 1360R Ropczyce-Gnojnica z leżącymi w jej ciągu ulicami Leśną i Ogrodniczą” w kwocie 7.171.908,00!

Jak również można przeczytać na facebookowym profilu starosty, znaczący wkład w przyznanie tych środków mieli Panowie Posłowie Kazimierz Moskal i Krzysztof Sobolewski, jak również Panowie Ministrowie Rafał Weber oraz Krzysztof Kubów.

Kiedy powstanie i ile będzie kosztować  nowa droga?

Cała inwestycja wyniesie, bagatela, prawie 12 mln. złotych. Jej zakres obejmuje dokładnie budowę chodników na ul. Ogrodniczej i Leśnej oraz nowe nawierzchnie, które powstaną na ul. Leśnej i w Gnojnicy (Lipnica). Realizacja tego zadania powinna się zakończyć do lipca 2023 roku.

3 komentarze na temat “Będzie bez dziur i wybojów m.in. na ul. Leśnej w Ropczycach. Powstaną także nowe odcinki chodników

 • 17 lutego 2022 o 12:52
  Permalink

  Brawo Panie Starosto! Ogromne gratulacje i życzenia powodzenia w realizacji 🙂

  Odpowiedz
 • 17 lutego 2022 o 10:25
  Permalink

  Ciekawe czy ten chodnik na Orodniczej będzie wreszcie zrobiony, na jedynej ulicy powiatowej bez metra chodnika czy też Starosta zabierze wszystko na Leśną bo tam swojego radnego.

  Odpowiedz
 • 16 lutego 2022 o 23:09
  Permalink

  No wreszcie! Chodniki juz dawno powinny byc tam zrobione! Ruch pojazdow jest tam duzy, przy czym niektorzy kierowcy zdecydowanie zapominaja, ze obowiazuje tam predkosc 50km/h. Az boje sie pomyslec jak niektorzy beda jezdzic po nowym gladkim asfalcie… A te nowe latarnie pogorszyly tylko widocznosc. Gdy przejezdzam tam rowerem, to wydaje mi sie, ze pojawiam sie i znikam…🤔

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *