Orech promocje

Czy powstanie punkt stałego monitoringu Sędziszowa Młp. i Ropczyc?

W związku z aktami wandalizmu, które niedawno miały miejsce,  podczas sesji rady miejskiej w Sędziszowie Młp. powrócił pomysł utworzenia punktu stałego monitoringu. Czy uda się go zrealizować?
Potrzeba ciągłej obserwacji

Podczas 40. sesji rady miejskiej w Sędziszowie Małopolskim, która miała miejsce 10 lutego tego roku, Burmistrz Bogusław Kmieć wspomniał o zniszczeniu sędziszowskiego ratusza przez wandali (pisaliśmy o tym TUTAJ). Prowadzone są przez Policję działania śledcze. Szacowany koszt wymalowania Ratusza to około 100 tys. złotych. Sam koszt przykrycia napisów to około 5 tys. złotych.

Burmistrz Kmieć zauważył więc (a właściwie przypomniał) potrzebę utworzenia punktu stałego monitoringu, którą zainicjował już w ubiegłym roku. Taka propozycja została złożona m.in. Komendantowi Policji w Ropczycach, Burmistrzowi Ropczyc i Staroście powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Jakie działania chcą podjąć?

Burmistrz Kmieć widzi to tak, że Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach zabezpieczy miejsce, na takie stałe monitorowanie kamer, obok policyjnej dyżurki, gdzie będzie pracować osoba, obserwująca obraz z kamer na bieżąco, z naciskiem na godziny wieczorne.

Być może sama informacja o punkcie „odstraszy” potencjalnych wandali. Jeśli nie, to Policja miałaby wówczas informację o czynach popełnianych w danej chwili, więc mogłaby reagować na tzw. „gorącym uczynku”.

Na ten moment starosta powiatu Witold Darłak wraz z zarządem zobowiązał się do pokrycia kosztów zakupu sprzętu, niezbędnego do utworzenia takiego punktu. Burmistrz Sędziszowa wraz z Burmistrzem Ropczyc zobowiązali się by zatrudnić po jednej osobie do obserwacji monitoringu.

Będą jeszcze „Ekscesy”?

Działamy w tym temacie (…) Mam nadzieję że nie będzie już podobnych ekscesów (…) Na jednej z kolejnych sesji będę wnosił prośbę do Państwa o zabezpieczenie 100-150 tys. na remont Ratusza, ponieważ jest to zabytkowy budynek reprezentacyjny. Nie da się dokładnie dobrać odcienia farby, nie da się zakryć tego w ten sposób, by było niewidoczne – zaznaczył Burmistrz.

Myślę, że Państwo Radni będziecie również zdania, że warto by taki monitoring stały był. – podsumował swą wypowiedź Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego.

5 komentarzy na temat “Czy powstanie punkt stałego monitoringu Sędziszowa Młp. i Ropczyc?

 • 14 lutego 2022 o 08:26
  Permalink

  Więcej kamer !!! A potem, jesteśmy inwigilowani, stwórzmy komisję śledcze. A może warto zakończyć pandemię ?? Akty wandalizmu się skończą.

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2022 o 15:56
  Permalink

  To może burmistrz Amerykanów sprowadzi będą mu pilnowali ratusza

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2022 o 09:08
  Permalink

  Tak! jeszcze kamery w kiblach i pokojach każdego mieszkańca powiatu, ludzie dajcie juz spokój. I tak ktoś śledzi wasze ruchy na każdym kroku, mało wam tej inwigilacji?

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2022 o 01:45
  Permalink

  To ci żartobniś – naprawdę nie da się dobrać odcienia farby i zakończyć sprawę kwotą kilkusetzłotową????! To przy wcześniejszym remoncie Ratusz nie wiedział, na jaki kolor jest malowany budynek?
  Zostaje tylko malowanie całego budynku za absurdalne 100 – 150 tysięcy?
  No i po co kolejny monitoring, drugi, piąty i dziesiąty, jak one i tak niby są, ale i tak nie działają? A opłacane są? Bo może prościej byłoby wystąpić z roszczeniem finansowym do firmy obsługującej dotychczasowy monitoring – wszak pod ich niedziałającymi kamerami doszło do strat podobno na ponad 100 tys. Aż boli ta niegospodarność.

  Odpowiedz
  • 13 lutego 2022 o 13:30
   Permalink

   Spróbuj sobie pomalować cokolwiek po kilku latach, kolor się zmienia ze względu na warunki atmosferyczne, nawet jeśli pobiorą próbkę aktualnej farby z ratusza to i tak miejscowe malowanie będzie widoczne, żeby nie było nikogo tu nie usprawiedliwiam, nawet nie wiem jak ten burmistrz wygląda, ale jeśli budynek ma wyglądać ładnie to punktowe malowanie odpada.
   A teraz trochę krytyki, chcą zatrudnić po 1 osobie do monitoringu, bardzo logiczne, ten ktoś nie będzie miał życia prywatnego tylko 24h gapił się w monitory, jeśli jego praca będzie tylko nocna to również gratuluje pomysłu jednej osoby, zero urlopu, zero L4, uwiązać, założyć pampersa i niech monitoruje.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *