Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

DZIELNICOWI SPOTKALI SIĘ Z PRZEDSZKOLAKAMI

Dzielnicowi ropczyckiej komendy spotkali się z przedszkolakami w Niedźwiadzie Dolnej. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Spotkanie z policjantami sprawiło maluchom wiele radości.

Mimo że tegoroczna aura, podczas ferii zimowych w powiecie ropczycko-sędziszowskim, wyklucza zabawę na śniegu, to jednak wiele dzieci korzysta z możliwości przebywania na świeżym powietrzu. Dlatego też istotne jest, aby ten czas odpoczynku przebiegał w sposób bezpieczny. Wczoraj, aby przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, dzielnicowi ropczyckiej komendy – sierż. sztab. Adam Sroka oraz asp. sztab. Józef Dąbek odwiedzili przedszkolaków w miejscowości Niedźwiada Dolna.

Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o tym, jak być bezpiecznym i odpowiedzialnym. Przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa, którymi powinien się kierować każdy przedszkolak. Dzieci dowiedziały się, nie tylko jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych, ale też jak postępować z osobami, których nie znamy i jak reagować na zagrożenia.

Najmłodsi chętnie zadawali pytania, a szczególnie te dotyczące służby policjanta i elementów wyposażenia funkcjonariuszy. Dzieci dowiedziały się również, czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy wybrać numer 112. Na zakończenie maluchy otrzymały drobne gadżety.

źródło: KPP w Ropczycach

2 komentarze na temat “DZIELNICOWI SPOTKALI SIĘ Z PRZEDSZKOLAKAMI

  • 24 lutego 2022 o 20:45
    Permalink

    Ja też bym chciała taką kolorowankę od Panów Policjantów 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *