Orzech promocje

Kolejna osoba z zarzutami w sprawie śmierci Marka Gwiazdy

Są zarzuty dla kolejnej osoby w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Ropczycach – dowiedział się nasz portal. To głośna sprawa sprzed prawie dwóch miesięcy, kiedy to z 19 na 20.12.2021r.  w jednym z domów w Ropczycach doszło do brutalnego pobicia Marka Gwiazdy. 41-latek trafił w stanie ciężkim do szpitala, gdzie po dwutygodniowej walce o życie zmarł. W sprawie zatrzymano dwie osoby: Ewelinę G. i Andrzeja L., teraz kolejna osoba usłyszała zarzuty.

W sprawie śmierci Marka Gwiazdy zatrzymano trzecią osobę, to Marcina M. któremu przedstawiono zarzuty składania fałszywych zeznań oraz utrudniania postępowania karnego (zarzut z art. 233 § 1 kk w zw. z art. 239 § 1 kk.)

Jak informuje nas prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie:

Wobec Marcina M. Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz kontaktowania się w jakikolwiek sposób z podejrzanymi i świadkami w tej sprawie. Prokurator zastosował także wobec Marcina M. zakaz opuszczania kraju, włącznie z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł.

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach cały czas prowadzi intensywne czynności w sprawie śmierci 41-latka i nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Co istotne prokuratura nie ma jeszcze opinii biegłych dotyczącej przyczyn zgonu Marka Gwiazdy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie została przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny.

Ta opinia będzie kluczowa z tego względu, że zatrzymany Andrzej L. ma zarzut tylko z art. 157 § 1 k.k. (naruszenia czynności narządów ciała na okres trwający dłużej niż 7 dni – przyp. red). Natomiast na ten moment nie mamy opinii, aby można było stwierdzić, że jest związek przyczynowo skutkowy między śmiercią Marka a tym pobiciem. Jeżeli biegli w opinii pisemnej wskażą, że wskutek doznanych obrażeń poniósł śmierć, wówczas zmienimy jego kwalifikację na surowszą – dodaje prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

2 komentarze na temat “Kolejna osoba z zarzutami w sprawie śmierci Marka Gwiazdy

  • 18 lutego 2022 o 07:51
    Permalink

    Ktoś dobrze posmarował skoro tak długo to wszystko trwa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *