Orzech promocje

Nowy skatepark w Ropczycach? Gmina planuje remont

Gmina Ropczyce przeprowadzi w tym roku remont skateparku, który zlokalizowany jest w okolicy dworca autobusowego. Kilka dni temu wyłoniony został wykonawca tej inwestycji.

Jeszcze w styczniu gmina ogłosiła przetarg na zadanie pod nazwą ,,Przebudowa istniejącego skateparku w Ropczycach“. Środki na wykonanie inwestycji samorząd pozyskał w większości z funduszy unijnych. Remont skateparku jest potrzebny z uwagi na kiepski stan obiektów, które ciągle się zużywają.

Zamontowane zostaną nowe elementy modułowe, ławki oraz kosz do segregacji odpadów. Inwestycja ma na celu odnowienie stanu obiektu oraz poprawienie bezpieczeństwa użytkowników. Nie planuję się powiększenia parku czy montowania nowych urządzeń.

Z odnowionego skateparku będzie można skorzystać już na wiosnę, ponieważ termin zakończenia inwestycji planowany jest na 29 kwietnia 2022. Koszt inwestycji to ponad 142 tysiące.

Aktualnie skatepark wygląda tak jak poniżej i w sumie niewiele się zmieni – zostanie wymienione to co już istnieje:

Projekt skatepark, źródło Gmina Ropczyce

4 komentarze na temat “Nowy skatepark w Ropczycach? Gmina planuje remont

 • 10 lutego 2022 o 19:50
  Permalink

  Co się tam dzieje wieczorami i nocami to widzą i słyszą mieszkańcy pobliskich bloków. A nawet w ciągu upalnego dnia nie można spokojnie usiąść i odpocząć. Nawet kilkulatki używają słownictwa że uszy odpadają. Jakiś czas temu zostały też wycięte drzewa, które dawały trochę cienia. Teraz to patelnia. Remont może być ale i większy dozór nad niektórymi młodymi ludźmi, którym wydaje się że wszystko wolno.

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2022 o 22:10
  Permalink

  Wydawanie pieniędzy w błoto na tych rampach nie widuje się osób na rolkach i deskach tylko młodocianych rowerzystów paloncych papierosy i pijących piwo, o słownictwie z rynsztoka.

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2022 o 19:25
  Permalink

  Ławki i kosz do segregacji to jest ten remont no kur… Wy wiecie co robicie bando d** ?

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2022 o 19:23
  Permalink

  Nie zapomnijcie tylko w tej kwocie dodać tych ograniczeń uniemożliwiających korzystanie z tego parku.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *